X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W trudnych sytuacjach udawałem sierotę"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2012 12:20
Robert Maciąg przejechał rowerem cały Jedwabny Szlak. Na drodze stanęły mu groźne tureckie psy pasterskie i wojsko broniące pakistańskiego arsenału nuklearnego.
Audio
  • Robert Maciąg o podróżowaniu Jedwabnym Szlakiem

- Raz w Pakistanie zajechaliśmy z żoną do miasta, w którym policja nie pozwalała nam zostać na noc. Później z Wikipedii dowiedzieliśmy się, że trzymają w nim cały arsenał nuklearny, ale wtedy sytuacja była groźna. Zacząłem udawać głupiego białego człowieka, który się zagubił i nic nie wie, i to ich uspokoiło – opowiadał gość Patryka Kuniszewicza.

To tylko jedna z przygód, która na Jedwabnym Szlaku spotkała Roberta Maciąga. Wrocławskiemu podróżnikowi i jego żonie Annie przyszło zmagać się również z groźnymi tureckimi psami pasterskimi i nachalnymi hinduskim pijaczkiem. Szczęśliwie parze udało uniknąć się wielu niebezpieczeństw i nieprzyjemności dzięki znajomości lokalnych zwyczajów.

/

- Trzeba być otwartym na kulturę kraju, do którego się jedzie. Jeśli czegoś tam nie wypada albo nie wolno, to tego nie róbmy. Warto pytać o takie sprawy – radził Robert Maciąg. Swoje przygody i doświadczenia z rowerowej wyprawy po Azji podróżnik opisał w książce "Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na Jedwabnym Szlaku” .

W przygotowaniu jest także jego książka "Podręcznik przygody rowerowej". O tym jak bezpiecznie przemierzać świat na jednośladzie dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: Azja Pakistan rower
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Turystyka meteorytowa i internet w lesie czyli Estonia, jakiej nie znacie

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2012 12:00
Powstały tu bezprzewodowy internet oraz "skype" i "hotmail". Ulubionym trunkiem jest likier, a największe atrakcje to kratery po meteorytach i "Studnia Czarownicy". W wakacyjnym cyklu "Z przewodnikiem" odwiedzamy Estonię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reklamejszyn do klimatyzejszyn, czyli Polak za granicą

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2012 14:21
Ludzka wyobraźnia nie zna granic i - podobnie jak dobry słuch - przydaje się szczególnie, gdy przebywamy w kraju, którego języka nie znamy. Wystarczy wyłapać powtarzające się końcówki w mowie tubylców i ... dobra nasza!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blondynki w Stambule nie mają łatwo

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 12:10
Na szczęście namiętnych Turków da się utemperować przestrzegając jednej zasady. O życiu w Turcji i atrakcjach Stambułu opowiadała w Czwórce podróżniczka Katarzyna Kosińska.
rozwiń zwiń