Polacy biją rekordy w piciu

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 15:58
Jeszcze nigdy w historii Polacy nie pili tak dużo alkoholu jak w ostatnich latach. Pijemy więcej, ale inaczej - czyli jak?
Polacy biją rekordy w piciu
Foto: essie82/Wikimedia Commons/CC

Część Polaków w ogóle nie uważa piwa za alkohol. A statystyki są bezlitosne i pokazują, że przeciętny mieszkaniec naszego kraju wypija 100 litrów tego trunku rocznie. To aż trzy razy więcej niż w latach 80. Nieprawdą jest więc powiedzenie, że "za komuny to się piło..."

Mniej pijanych osób spotykamy na ulicach. Przy alkoholu nie swiętuje się też już urodzin i imienin w biurach i korporacjach. Wciąż jednak nie uporaliśmy się z "małpką" po lub przed pracą.

Polacy częściej wybierają picie w weekendy, wtedy można nawet wypić do nieprzytomności. Jak dziś piją Polacy w "4 do 4" zapytamy ekspertów zajmujacych się alkoholizmem i piciem naszych rodaków.

Na "4 do 4" zapraszamy we wtorek, 28 stycznia, między 13.00 a 16.00.



Zobacz więcej na temat: alkohol alkoholizm Czwórka
Czytaj także

Robert Więckiewicz o roli "Pod Mocnym Aniołem": pozbyłem się granic i bezpieczników

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 19:22
Odtwórca głównej roli w najnowszym filmie Wojtka Smarzowskiego podkreśla, że musiał bezwarunkowo zawierzyć reżyserowi. - Nie miałem żadnej asekuracji, pozbyłem się wszelkich bezpieczników, które aktorzy zwykle mają, by czegoś nie pokazać lub zrobić. Zupełnie się otworzyłem - powiedział Robert Więckiewicz w Jedynce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

17 procent Polaków pije nadmiernie i szkodliwie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 11:00
Polacy piją dużo, najczęściej tak, żeby sponiewierało. - Film Wojciecha Smarzowskiego "Pod Mocnym Aniołem" jest bardzo potrzebny w kontekście społecznym - mówi Krzysztof Brzózka, dyrektor PARPA. - Alkoholizm to nie jest marginalny problem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polaków życie „Pod Mocnym Aniołem”

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 11:21
Ze statystyk wynika, że dziś Polacy piją więcej, niż w czasach PRL. Po używki coraz częściej sięgają także nieletni, a tragiczne wypadki spowodowane przez pijanych kierowców rozpoczęły debatę na temat zaostrzenia kar za jazdę pod wpływem alkoholu.
rozwiń zwiń