X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaka jest obecnie polska szkoła?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 15:40
Lada moment rozpocznie się nowy rok szkolny. Czy ponownie w mediach najczęściej będziemy słyszeć nie o naukowych osiągnięciach młodych Polaków, tylko kolejnych skandalach w placówkach edukacyjnych?
Audio
  • Powrót do szkoły to dla wielu uczniów czas stresu spowodowanego nie tylko nauką (Czwórka/4 do 4)
Oliwia Zając i Bartosz Karaśkiewicz byli gośćmi Krzysztofa Grzybowskiego
Oliwia Zając i Bartosz Karaśkiewicz byli gośćmi Krzysztofa Grzybowskiego Foto: Wojciech Kusiński / PR

Z sondy przeprowadzonej przez Czwórkę wśród uczniów, jawi się niezbyt pozytywny obraz polskiej szkoły. To nie miejsce bezpieczne, w którym każdy czuje się komfortowo. Czasem o szczerą przyjaźń i inspirującego nauczyciela, trudniej niż o zakup narkotyków, czy wizytę policji.
Gość "4 do 4", uczennica Oliwia Zając, uważa jednak, że to przesada. - Być może w niektórych placówkach tak jest, ale ogólnie to chyba przesada. Nie jest wcale tak źle, jak można było usłyszeć. Dużo zależy od samego ucznia, czy zależy mu na uczciwej nauce i walce o swoją przyszłość, czy jedynie na zabawie.
PRZECZYTAJ: Szkoła bez całowania

Nauczyciel Bartosz Karaśkiewicz popiera tę opinię. - Zawsze te złe wydarzenia są przesadnie nagłaśniane i demonizowane, a to co pozytywne zostawia się bez komentarza. To naturalne. Media zawsze są bardziej chętne, żeby mówić o różnych problemach. W polskich szkołach, moim zdaniem, nie jest ani lepiej, ani gorzej niż w innych krajach. Jest wiele do poprawy, ale i są powody do dumy - przekonywał rozmówca Krzysztofa Grzybowskiego.
Zapraszamy do wysłuchania nagrania z audycji "4 do 4".
ac,mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studia wieczorowe na wymarciu

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 17:20
Uniwersytety w Łodzi i Warszawie, ale też Politechnika Warszawska czy krakowska AGH zrezygnowały ze studiów wieczorowych. Czy taka forma studiów ma w Polsce jeszcze jakąś przyszłość?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moda na ściąganie trwa? "To problem mentalności Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 14:00
Kamery w długopisach, koszulki przerobione na "podsłuchowe kamizelki", elektronika do ściągania w medalikach czy szpiegowskie okulary i aparaty do uszu - to wszystko znaleziono u chińskich studentów, którzy ściągali na egzaminie. Polscy żacy są równie pomysłowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

17-letnia Polka pracuje nad lekiem na raka

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2014 15:15
17-latka z Piotrkowa Trybunalskiego jest nadzieją światowej medycyny. Joanna Jurek opracowała unikalną metodę dostarczania leku do komórek nowotworowych i została doceniona przez wybitnych lekarzy w Polsce i za granicą.
rozwiń zwiń