Reporter z Mongolii podbija Polskę

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2011 11:01
Wyjeżdżałem na stepy, gdzie robiłem zdjęcia oraz wywiady. To jest trudne, bo w Mongolii na jednym kilometrze kwadratowym jest średnio jedna osoba – mówi Bilguun Ariunbaatar, reporter z Mongolii, który w ramach wymiany przyjechał praktykować do Polski.
Audio
  • Od Szymona do Czwórki. Spotkanie z Bilguunem Ariunbaatarem

Jest w Polsce od kilku lat i najbardziej podoba mu się tu system nawadniania pól. Według gościa audycji "Pod Lupą" najsmaczniejszym polskim daniem jest oczywiście schabowy. Zanim jednak Bilguun Ariunbaatar, nazywany przez przyjaciół z Polski po prostu Bilem, przyjechał do nas, był reporterem w mongolskiej telewizji. Tu ma zamiar rozwijać swoje umiejętności. Jest aktywnym reporterem u Szymona Majewskiego, dzięki czemu zna go już cała Polska.

A co poza pracą reporterską interesuje go w naszym kraju? Na przykład gala Top Model, na którą poszedł szukać żony.

- Wszystkie te żony są bardzo chude, a ja chce taką umięśnioną, bo takiej łatwiej będzie oporządzić konia, zaorać pole, i to jest super. Ja wtedy nie muszę tego robić. A jak żony dobrze robią, to nie muszę ich zamykać na trzy dni w pokoju – mówi Bil.

W Polsce znany jest nie tylko z pracy reporterskiej, ale także reklamy telefonii komórkowej. Bacznie obserwuje dziennikarzy zwracając uwagę na to, jak siedzą za biurkiem, jaką mają mimikę, jak szybko mówią itp.

Tylko w Czwórce usłyszycie, jakie cechy zdaniem Bila, powinien mieć dobry reporter, a także jak dołączył do ekipy Szymona Majewskiego. Słuchajcie fragmentu audycji „Pod Lupą”. Dźwięk znajdziecie w ramce z prawej strony.

KaW

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Relacje naszych korespondentów z zagranicy

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2010 22:08
Relacje zagranicznych korespondentów Polskiego Radia - komentarze tragedii w Smoleńsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z wizytą w mieszkaniu Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 10:41
17. edycja Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta, rozmowa z Agnieszką Kosińską w krakowskim mieszkaniu Miłosza oraz spotkanie z Agnieszką Wójcińską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarne koty i reporterzy bez fikcji

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2011 21:44
O reportażystach, ich życiu i pasji opowiada autorka książki "Reporterzy bez fikcji" - Agnieszka Wójcińska.
rozwiń zwiń