X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Samozwańczy ambasadorzy Gruzji w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2011 11:00
Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller to małżeństwo zafascynowane Gruzją. "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji" to tytuł ich wspólnej książki, pełnej anegdot, historii i lenend.
Audio
Anna Dziewit-Meller, Marcin Meller i Justyna Dżbik w Czwórce
Anna Dziewit-Meller, Marcin Meller i Justyna Dżbik w CzwórceFoto: Wojciech KusińskiGruzja to kraj bardzo przyjazny Polsce i Polakom. Jak się okazuje, nam też Gruzja dobrze się kojarzy: z toastami, pysznym jedzeniem, fantastycznymi, pełnymi ciepła ludźmi.

- W 1992 roku pojechałem do Gruzji jako reporter – opowiada Marcin Meller. – To był paskudny czas, bo toczyły się wojny, szerzył się bandytyzm, ale jednocześnie było coś takiego w tych ludziach, że zawsze chciałem wrócić.

Swoją żonę Meller zabrał do Gruzji dopiero w 2007 roku. – Zawsze chciałam tam pojechać. Na długo przed tym zanim się poznaliśmy. Kiedy pojawiła się możliwość, od razu skorzystałam. To był taki strzał w serce – wspomina Anna Dziewit-Meller. – Od razu chciałam tam wracać. Pierwszy raz byłam tam w kwietniu, a potem powróciłam do Gruzji w lipcu, we wrześniu i potem już ciągle, ciągle…

W końcu małżonkowie przestali liczyć swoje wyjazdy do Gruzji. W swojej książce "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji" starają się przełamywać stereotypy, dotyczące tego kraju, np. że Gruzja to kraj wojenny. – Wojna pięciodniowa w 2008 roku była tragiczna, zginęło około 1000 ludzi, gruzińska armia poniosła straty – opowiada Meller, który pojechał do Gruzji tydzień po wojnie. – Ale musiano mi pokazywać, gdzie są skutki tej wojny. Zniszczonych kilka budynków, zatopionych kilka statków, czy kutrów…

Jednym z dotkliwych skutków wojny dla Gruzinów jest, według Mellerów, spadek turystyki. – Ale te wojenne wydarzenia w rzeczywistości nie przekładają się na bezpieczeństwo przyjezdnych – tłumaczy Anna Dziewit-Meller. – Ale powoli ten ruch turystyczny zaczyna wracać do normy. Jest tam coraz więcej Polaków.

– Na ulicach Tbilisi czułem się czasem jak na Marszałkowskiej – śmieje się Marcin Meller.

Więcej na temat Gruzji, Gruzinów i książki "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji" słuchaj w audycji "Pod Lupą" (kliknij w ikonkę dźwięku w ramce po prawej stronie artykułu).

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Naczelny Playboy'a porzuca PO. "Totalny bajzel. Wchodzicie na moją emeryturę"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 10:40
Manifest na Facebook'u: Marcin Meller napisał, że nie zamierza poprzeć Platformy Obywatelskiej w zbliżających się wyborach parlamentarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny artysta rozczarowany rządami Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 22:03
"Zazdroszczę Mellerowi, Kukizowi, Staszewskiemu (...), że potrafili powiedzieć to tak dosadnie i na forum publicznym. Ale ich rozumiem" – mówi Tomasz Karolak
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meller: walcie się skini w garniturach - zadeklaruję narodowość śląską

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2011 12:00
Deklaruje na swoim profilu na Facebooku dziennikarz Marcin Meller.
rozwiń zwiń