X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wpadki kurierów. Jakie tajemnice kryje ten zawód?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 18:22
Ten filmik bił w sieci rekordy popularności: kurier przerzuca pudło z telewizorem przez płot, sprzęt rozbija się o ziemię. Czy w Polsce też zdarzają się takie sytuacje?
Audio
Wpadki kurierów. Jakie tajemnice kryje ten zawód?
Foto: Glow Images/East News

Coraz częściej robimy zakupy w sieci. Przesłanie towaru za pośrednictwem firmy kurierskiej wydaje się być metodą najszybszą, najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą. Z reguły tak jest, zwłaszcza jeśli alternatywą dla wysyłającego przesyłkę jest Poczta Polska... Jednak czy zawsze? – Kurier, który miał mi przywieźć przesyłkę do domu, umówił się ze mną 32 kilometry od miejsca zamieszkania – opowiada w Czwórce pan Jan. – Inny kurier przesyłkę dostarczył mi po niemal dwóch tygodniach, dzwoniąc do tego o godzinie 6.30!

Niektórym kurierom po prostu "nie opłaca się" dojeżdżać z jedną paczką do osób spoza wielkich miast. – Do mojej babci na wieś firma kurierska przyjeżdża raz na dwa tygodnie – opowiada Ewelina. – Tam wszystkie paczki dostarczane są raz na jakiś czas… hurtowo.

Kurierzy nie zawsze też zwracają uwagę na to, co jest w środku. – Zamówiłem niedawno drogie urządzenie elektroniczne – opowiada Sebastian. – Przesyłkę kurier powiesił mi na klamce bez żadnego zabezpieczenia… i to w bloku, w którym jest ok. 200 mieszkań.

Zobacz, jak kurier przerzuca przez płot... monitor:

Na szczęście to niechlubne wyjątki, nie zawsze tak jest, w końcu niekompetentni pracownicy zdarzają się wszędzie. Wśród kurierów bowiem bywają także prawdziwe perły: ludzie sympatyczni i profesjonalnie wykonujący swój zawód. – Wrzucanie telewizora przez płot albo zostawianie rzeczy na klamce w bloku jest trochę wbrew idei – tłumaczy Piotr Wiktorowski, kurier z firmy kurierskiej DPD. – Każdy klient musi potwierdzić odbiór przesyłki podpisem.

Kurierzy poza tym, że odpowiadają przed klientem, odpowiadają też przed firmą, dla której pracują. To duża odpowiedzialność, bo przesyłki bywają wartościowe. – Od momentu odebrania przesyłki od nadawcy do momentu doręczenia jej odbiorcy firma kurierska odpowiada finansowo za bezpieczeństwo pakunku – mówi Wiktorowski. – Przesyłki są ubezpieczone, więc zadaniem kuriera jest dbać o nie i dowieźć je bezpiecznie do celu.

fot.
 Piotr Wiktorowski w studiu Czwórki/fot. Aurelia Chmiel

Więcej o tym, dlaczego praca kuriera jest stresująca, dlaczego często kurierom tak się spieszy, o kodeksie etyki zawodowej i o tym, jakie trzeba mieć predyspozycje, by wytrzymać w tym zawodzie dłużej, dowiesz się, słuchając materiału z audycji "Pod lupą" oraz całej rozmowy z Piotrem Wiktorowskim.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mistrzostwa świata kurierów rowerowych w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 17:33
Uczestnicy mistrzostw rywalizują w specjalnym miasteczku symulującym prawdziwą "miejską dżunglę". Po godzinach natomiast chętnie... słuchają reggae.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd uspokaja: będzie więcej poczt

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 13:58
Poczta Polska w 2010 roku zapowiedziała zamykanie odziałów na wsiach oraz otwieranie ich w miastach. Rząd uważą, że przez to łączna liczba placówek wzrośnie.
rozwiń zwiń