X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Masz głos" – nie tylko w czasie wyborów

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 18:38
- Dzięki naszej akcji grupa ziomków z osiedla będzie mogła sprawić, że na ich podwórku pojawi się np. nowa ławka – opowiadały w Czwórce współorganizatorki akcji "Masz głos, Masz Wybór”.
Audio

To już dziesiąta edycja przedsięwzięcia, które ma zachęcić obywateli nie tylko do uczestnictwa w wyborach, ale też podjęcia współpracy z samorządami.

- Po to nakłanialiśmy do świadomych wyborów i do poznawania kandydatów, żeby z nimi później współpracować przy rozwiązywaniu problemów lokalnych społeczności – przekonywała w audycji "Pod lupą" Iwona Ciećwierz ze stowarzyszenia Szkoła Liderów.

Akcja "Masz głos, Masz Wybór" ma na celu tę współpracę ułatwić i uświadomić, że samorząd, to nie tylko urząd gminy i jego pracownicy, ale też wspólnota samorządowa, na którąa składają się również mieszkańcy, którzy wspólnie z władzami mogą robić coś wartościowego. - Statusy gminne dają możliwości aktywnego udziału w życiu gminy, więc dlaczego z tego nie skorzystać – podkreślała Ciećwierz.

Do akcji można przystąpić do 12 kwietnia poprzez stronę www.maszglos.pl. Po zarejestrowaniu się, można wybrać jedno z sześciu zadań z takich obszarów działalności jak: komunikacja z samorządem, przestrzeń publiczna i finanse gminy.

W przedsięwzięciu mogą wziąć udział zarówno grupy formalne, jak i nieformalne. – Przykładowo może się zgłosić grupa ziomków osiedla, która chce np. zrobić ławkę albo trzepak na swoim podwórku. Po zarejestrowaniu się mogą sobie wybrać dodatkowe wsparcie z naszej strony przy realizacji, polegające na szkoleniach i ułatwieniu kontaktu z ich samorządem – opowiadała Ciećwierz.

Więcej na temat akcji stawiającej sobie za cel angażowanie obywateli i władze samorządowe do dialogu i współpracy dowiesz się słuchając nagrania audycji.

Zachęcamy również do wysłuchania materiału reporterskiego Eweliny Grygiel o tematach, które zazwyczaj poruszamy w rozmowach z bliskimi nam osobami.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miej oko na samorządowców

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2010 20:06
Społeczność ma możliwość odwołania nawet prezydenta dużego miasta, gdy jest niezadowolona z jego poczynań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Idziesz na wybory?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2011 14:45
W Czwórce rozmawiamy o tym, dlaczego warto iść na głosowanie i co rzeczywiście od nas zależy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Połowa Polek nie głosuje. „Kobiety na wybory”

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2011 16:15
Co druga Polka nie chodzi na wybory. Koalicja „Masz głos, masz wybór” chce zmienić tę sytuację i organizuje kampanię zachęcającą panie do głosowania.
rozwiń zwiń