"Bycie misterem wcale nie pomaga zdobywać kobiecych serc"

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 17:12
Część uczelni wyższych wybiera spośród swoich studentów miss i misterów. – To, że jest się misterem wcale nie stanowi o powodzeniu u płci przeciwnej. W rozmowach trzeba zabłysnąć także czymś innym – opowiada o relacjach damsko-męskich mister Politechniki Warszawskiej 2011.
Audio
  • Jakie są wady i zalety bycia miss i misterem uczelni?

W połowie listopada konkurs odbędzie się na Politechnice Warszawskiej. – Dziewczyny podchodzą do tego bardziej niechętnie niż faceci – mówi Alicja Pasek z Samorządu Studentów tej uczelni.

Krzysztof Dębski, mister Politechniki Warszawskiej 2011 zgłosił się do konkursu, jak sam przyznaje, dla zabawy. – Były różne żarty ze strony kolegów, ale poważnych uszczypliwości nie było – wspomina  przystojny student.

Sami studenci przyznają, że wybory miss i mistera uczelni to nie jest to samo, co wielki, ogólnokrajowy konkurs piękności. – To przede wszystkim dobra zabawa – mówi Dębski. – A także wydarzenie, które angażuje wiele organizacji studenckich i pokazuje prawdziwą energię samych studentów.

Z byciem misterem uczelni wiążą się jednak pewne przyjemności. – Uczestniczyłem dzięki temu tytułowi w trzech wycieczkach zagranicznych, dwukrotnie pojechałem do Kijowa, na wybory na tamtejszej politechnice, a potem do Petersburga – wspomina Dębski. – Z tym wiązało się oczywiście poznawanie miasta i mnóstwa nowych ludzi.

 

O tym, czy z byciem misterem wiążą się inne przywileje, przyjemności dowiesz się, słuchając całego materiału z audycji "4 do 4".

(kd)

Zobacz więcej na temat: Kijów Petersburg studenci

Czytaj także

Studencie, każą ci płacić? Sprawdź, czy mają do tego prawo!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 16:00
Na wielu wydziałach wciąż trwa tzw. "kampania wrześniowa", czyli poprawkowa sesja egzaminacyjna. Warto wiedzieć, do kogo zgłosić się, gdy zauważamy, że płacić musimy za coś, za co nie powinniśmy. – To walka w słusznej sprawie, czyli o respektowanie praw studentów – mówi Bartosz Loba, rzecznik Ministerstwa nauki i Szkolnictwa Wyższego
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współlokator idealny czy przekleństwo?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 04:00
Castingi na wspólokatorów stają się coraz bardziej popularne, bo dobry lokator to skarb. Warto pamiętać, że na takim spotkaniu obie strony mogą stawiać pytania i wymagania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mamy problem: połowa Polaków z wyższym wykształceniem...

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 16:30
Z badań wynika, że co drugi Polak ukończy studia przed 30. rokiem życia. To powód do dumy? Nie do końca. - W ostatnich latach uczelnie "poszły" w liczbę wypuszczanych absolwentów, a nie w jakość ich kształcenia - mówią goście Czwórki.
rozwiń zwiń