Wyspy Kanaryjskie "oddychają historią"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 18:24
Pierwsze śniegi tej zimy już za nami warto więc myślami powrócić do czasu słonecznych wakacji. A gdzież lepiej wypoczywać niż na Wyspach Kanaryjskich i to z dala od wielkich hoteli tłumów turystów? Na "Kanarach" jest wiele takich miejsc.
Audio

 Według podróżniczki, Bereniki Wilczyńskiej, te kanaryjskie kurorty to tak naprawdę wyłącznie stereotyp. Ponoć wystarczy na Kanarach wyłącznie tydzień, by przekonać się, że turystów przyciąga tam głównie niezwykła egzotyczna przyroda. Oprócz standardowego widoku półnagich ciał na plaży warto wiec pochylić się nad niezwykłą roślinnością tego zakątka Ziemi. – Wyspy kanaryjskie są pochodzenia wulkanicznego i to widać na każdym kroku – opowiada Wilczyńska. – Jeśli odjedziemy od obleganych kurortów okaże się, że tamtejsza przyroda jest bowiem różnorodna i niezwykła.

Jednym z dzikich obszarów, które warto zobaczyć są góry Anaga. – To teren praktycznie niedostępny i nieznany turystom, a widoki ze stromych zboczy są wspaniałe – opowiada ekspertka Czwórki. – Są tam również miasteczka, które „oddychają historią”. Zachowało się tam bowiem najwięcej zabytków na całym archipelagu.

Poznaj tajemnice innych zakątków świata >>>

Turyści, poszukujący czegoś więcej niż ciepłych piaszczystych plaż mogą wybrać się na mniejsze i mniej znane wyspy, m.in. La Gomera, Eljero, czy La Palma. – Na La Gomerę trafiają miłośnicy wędrówek pieszych, bo znajduje się tam park narodowy – wymienia Wilczyńska. – A Eljero to wyspa najdalej wysunięta na zachód i praktycznie nieznana. Na jej dzikich plażach nie ma właściwie nikogo…

Dowiedz sie więcej o niezwykłych zakątkach Wysp Kanaryjskich, m.in. o tym, dlaczego tam właśnie nieby jest najczystsze na świecie, słuchając nagrań z audycji "4 do 4".

(kd)

Czytaj także

Bretania: ojczyzna Asterixa i Obeliksa

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 18:20
Powinien ją odwiedzić każdy, kto lubi klimat tajemnicy. To region o bardzo indywidualnym charakterze, właśnie tu znajduje się 1/3 francuskich latarni morskich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maroko: słoneczne plaże kontra ośnieżone szczyty

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 17:05
Choć w Polsce za oknem śnieg i mróz, na plażach Maroka świeci piękne słońce, a temperatura waha się od 26 do 30 stopni Celsjusza. Miłośnicy białego szaleństwa jednak także znajdą w tym zakątku Afryki coś dla siebie – w górach Atlas.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poczuj się jak Indiana Jones w Bośni i Hercegowinie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 20:30
Na Bałkanach wciąż jest bardzo dużo do odkrycia. W przeciwieństwie do obszarów turystycznych, jak Czarnogóra, w Bośni i Hercegowinie mnóstwo jest jeszcze skarbów.
rozwiń zwiń