X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czarodziejski szlak białych miast

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 17:22
Andaluzja ma dla nas wiele niespodzianek jedną z nich jest ten szlak. Mieszkańcy miasteczek co roku rywalizują, kto najpiękniej pomaluje swój dom... na biało.
Audio

Oczywiście nie o samo malowanie chodzi, domy są także ozdabiane kwiatami w doniczkach i mozaikami. - To ślady wpływów arabskich - wyjaśnia Magda Śliwka-Podworska z Instytutu Cervantesa. Miasteczkiem, które szczególnie  - jej zdaniem - warto zobaczyć jest Ronda, położone na skraju 200 metrowej przepaści. Most przez nią przerzucono dopiero XVIII wieku, dzięki temu mogło się ono dalej rozwijać. Znajduje się tam także jedna z najstarszych na świecie aren do walki z bykami. Corrida odbywa się raz w roku.

Poznaj tajemnice innych zakątków świata >>>

Warte zobaczenia jest także Mijas, charakteryzujące się niezwykle wąskimi uliczkami. Nie ma na nich wystarczająco miejsca, żeby mógł nimi przejechać choć jeden samochód. To dlatego Mijas, jest jednym z nielicznych, jeśli nie jedynym miastem na świecie, gdzie można skorzystać z... oślej taksówki.

Dowiedz się więcej o niezwykłych zakątkach Andaluzji i  urokach brytyjskiego Gibraltaru słuchając nagrań z audycji "4 do 4".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hiszpanie zdumieni artykułem w "The Times"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 19:35
Autor materiału zasugerował, że spór dyplomatyczny Wielkiej Brytanii z Hiszpanią o Gibraltar "mógłby wywołać konfrontację militarną" na wodach wokół enklawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andaluzja: kraina wielu kultur

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 12:00
Andaluzja jeden z największych regionów Hiszpanii, położony jest na południu kraju. Zwiedzając go nie wolno zapomnieć o takich miastach jak Sewilla, Granada, Cordoba, czy Malaga, które stanowią o świetności tego zakątka świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Madrycie korki są o czwartej rano!

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 16:11
Stolica Hiszpanii to miejsce, w którym życie rozpoczyna się o 22.00, trwa do późnych godzin nocnych, a nawet wczesnoporannych. Wszystko to przez ruch kontrkulturowy powstały pod koniec lat 70.
rozwiń zwiń