X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcesz mieć pieniądze? Zamiast "ogólniaka" wybierz "zawodówkę"

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 16:05
Czy wybrać lepsze wykształcenie i narazić się na niemożność znalezienia pracy, czy nie mieć wykształcenia, ale za to otrzymać sporo możliwości zatrudnienia? Okazuje się, że coraz więcej osób stawia na... zawodówki.
Audio
  • Szkoła zawodowa, czy studia - co wybrać? Rozmowa z Moniką Zakrzewską i Małgorzatą Majewską (4 do 4/Czwórka)
  • Coraz więcej osób wybiera zawodówki - materiał reporterski (4 do 4/Czwórka)
Firmy poszukują wykwalifikowanych pracowników.
Firmy poszukują wykwalifikowanych pracowników. Foto: sxc.hu/public domain

- Powoli zwiększa się zainteresowanie młodzieży szkolnictwem zawodowym – mówi Witold Woźniak, dyrektor Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. – Przekroczyliśmy już 50 proc. absolwentów gimnazjów, którzy wybierają szkoły zawodowe, bądź technika. Chyba nadeszła na to najwyższa pora, bo dochodziło do sytuacji paradoksalnych, kiedy to absolwenci studiów podejmowali kształcenie w szkołach policealnych, by zdobyć zawód.

Zdaniem ekspertów, szkolnictwo zawodowe w przyszłości może być receptą na bezrobocie wśród młodych ludzi, głównie dlatego, że dzisiejsze zawodówki powoli zaczynają działać inaczej niż jeszcze 10 lat temu i przygotowywać młodych ludzi rzetelnie do wykonywania wymarzonego zawodu.

– O tym, że w Polsce brakuje robotników, fachowców, zaczynamy mówić od dwóch lat – mówi w Czwórce Monika Zakrzewska, ekspert do spraw rynku pracy z konfederacji Lewiatan. – I choć wcześniej nie darzyliśmy tych ludzi jakimś ogromnym szacunkiem, dziś okazuje się, że po prostu brakuje rąk do pracy.

A poza tym, kształcenie się w szkole zawodowej to wcale nie jest już "obciach". – Gorszym obciachem jest brak pracy, nawet po szkole wyższej – mówi Małgorzata Majewska, MonsterPolska.pl. – Poza tym przecież zawodówka nie zamyka żadnych drzwi. Jeśli już będziemy mieli pieniądze i wciąż będziemy chcieli się kształcić, możemy to robić.  

By dowiedzieć się więcej m.in. na temat możliwości, jakie czekają na absolwentów szkół zawodowych na rynku pracy, posłuchaj nagrań materiałów z audycji "4 do 4".

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyższe szkoły zawodowe – szansa na pracę dla młodych?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 08:00
Bezrobocie młodych Polaków bije rekordy i sięga nawet o 28 proc. Studia od dłuższego już czasu nie są gwarancją znalezienia dobrej pracy. Coraz częściej więc młodzież sięga po nowe rozwiązania – wyższe szkoły zawodowe, które w Polsce działają dopiero od 15 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy oskładkowanie umów zleceń jest korzystne dla pracownika?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 17:00
Zdaniem pracodawców nowy pomysł ministerstwa finansów powiększy szarą strefę
rozwiń zwiń