"Profil Pokoleń” Vienia to myśli z dawnych lat

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2013 13:00
Nowy album Vienia "Profil Pokoleń" to nie jest zwykła płyta. To konceptualny album, który myśli sprzed 30 lat przenosi do dzisiejszego hip-hopu.
Audio
  • Vienio opowiada o płycie "Profil Pokoleń" (Cztery:Gramy!/Czwórka)
Vienio
VienioFoto: Czwórka

Z okazji wydania nowej płyty artysta zagościł w "Czterech Gramach". Warszawski raper, od zawsze znany z zamiłowania do muzycznych eksperymentów, stworzył koncepcję albumu opierającego się na nowych opracowaniach utworów polskich artystów niezależnych przełomu lat 80. i 90.

- "Profil pokoleń" to konceptualny album, który ma za zadanie kontynuowanie bardzo interesujących tekstów, które powstały 20 albo 30 lat temu. Ich autorami są m.in. Maleo, Tomek Lipiński, Lech Janerka, Grzegorz Ciechowski, Apteka - mówi Vienio w Czwórce. - Chciałem przerzucić na grunt hip-hopowy ich myśl. W niektórych przypadkach próbowałem rapować ich teksty dopisując ich dalszy ciąg. W innych używałem tylko inspiracji z refrenu. Zapraszałem też tych artystów do studia, do współpracy - dodaje.

Formuła realizacji utworów na płycie "Profil Pokoleń" polegała na stworzeniu nowych wersji kultowych utworów przełomu dwóch dekad w formie muzyki hip-hopowej przy aktywnym udziale wybranych gości.

Płyta ukazała się ze wsparciem Narodowego Centrum Kultury, które coraz chętniej pomaga w promocji i finansowaniu hip-hopowych projektów, pokazując, że nie jest skostniałą instytucją.

Posłuchaj załączonej rozmowy Rudejnacji i Dużego Pe z Vieniem w "Czterech Gramach" i dowiedz się więcej o tej wyjątkowej płycie, nad którą patronat objęła Czwórka.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA
Czytaj także

"Solresol" - Vavamuffin w dźwiękach i piktogramach

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 17:10
Nikt nie wątpi, że Vavamuffin to jedna z najważniejszych załóg na polskiej scenie reggae. O ich debiutanckiej płycie pt. "Vabang!" śmiało można powiedzieć, że spowodowała prawdziwą rewolucję nad Wisłą. A co przynosi nowy krążek grupy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grubson i BRK o finale trasy Sizeer Music On Tour

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 13:19
Na zakończenie wiosennej trasy Sizeer Music On Tour ekipa "Grubego Brzucha" przygotowała niespodziankę. 20 kwietnia w warszawskim klubie Odessa odbył się Gruby Finał. Na jednej scenie zagrali zaproszeni goście z USA - Alchemist i jego kolega po fachu Chip-Fu - oraz rzecz jasna gospodarze wieczoru - GrubSon i BRK.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Buntownicy i lojaliści" według Greena

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 08:45
19 kwietnia do sklepów trafił debiutancki album reprezentanta łódzkiej sceny rap Greena, zatytułowany "Buntownicy i lojaliści". W produkcji krążka udział wziął O.S.T.R., a główny bohater całego zamieszania pojawił się w studiu Czwórki i opowiedział o swoim wydawnictwie.
rozwiń zwiń