Catz'n'Dogz i Michał Urbaniak premierowo w ramach akcji #2CZWORKA

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 10:06
Trwa akcja #2CZWORKA, w ramach której polscy artyści, reprezentujący różne muzyczne gatunki spotykają się, by tworzyć razem nową jakość. Kolejny, drugi już utwór, nagrali wspólnie legendarny jazzman Michał Urbaniak wraz w grupą Catz’n’Dogz.
Audio
  • Catz'n'Dogz i Michał Urbaniak - utwór "Talking violin" (Czwórka/DJ Pasmo)
Michał Urbaniak nagrywa Talking violin
Michał Urbaniak nagrywa "Talking violin"Foto: Czwórka

W ramach projektu #2CZWORKA zarówno polscy jak i zagraniczni artyści z różnych stron muzyki łączą siły, by stworzyć coś wspólnego i wyjątkowego.

Celem akcji jest pokazanie, że muzyka nie zna granic. 25 artystów, reprezentujących różne gatunki muzyczne, nagra więc w sumie 12 utworów w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach. Pierwszy numer "Godzilove", zaśpiewała Marcelina wraz z zespołem Mama Selita.

Czytaj także: wywiad z Marceliną o akcji #2CZWORKA <<<

Kolejną zaś, drugą już premierą, jest utwór "Talking Violin", autorstwa Michała Urbaniaka i grupy Catz'n'Dogz.

W kolejnych tygodniach w ramach akcji #2CZWORKA usłyszymy takich artystów jak Jazzanova, Katarzyna Nosowska, która zaśpiewa wraz z Krzysztofem Zalewskim, Gooral wraz z Markiem Grechutą czy Kapela ze Wsi Warszawa.

Celowo nie zdradzamy wszystkich wykonawców. Zależy nam na niespodziance, a wierzcie nam będzie ich sporo.Zapraszamy!

(kd/pj/czwórka)

Czytaj także

Urszula Dudziak: mam dystans do siebie i świata

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 14:08
Właśnie światło dzienne ujrzała jej nowa płyta pt. "Wszystko gra". - To piękne dwa słowa, które pomagają w życiu - mówi Urszula Dudziak, legenda polskiej sceny jazzowej. - Jeśli podchodzi się do życia z tak pozytywnym nastawieniem, samo układa się właściwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komety na drodze naturalnej ewolucji

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 11:00
W połowie marca ukazał się siódmy regularny album zespołu Komety "Paso Fino". - Kiedyś skojarzenie Komety i muzyczne lata 70. to byłby jakiś absurd, a tutaj podjęliśmy i to wyzwanie - zdradza w Czwórce frontman grupy - Lesław.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sabaton: "Heroes" to prawdziwe historie wyjątkowych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 12:00
Ich utwór "Uprising", poświęcony historii Powstania Warszawskiego, zrobił w naszym kraju zawrotną karierę. Muzycy formacji Sabaton wydają nową płytę, pt. "Heroes", na której znajdzie się m.in. historia jednego z polskich żołnierzy. Krążek ujrzy światło dzienne już w maju tego roku.
rozwiń zwiń