Enchantia: reggae z komputerowej krainy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 10:03
- Wychodzi na to, że obecnie jesteśmy jedyną młodą reggae kapelą z Trójmiasta – mówili w Czwórce reprezentanci Enchantii, zespołu, który jest w przededniu płytowego debiutu.
Audio

Enchantia to reggae’owy kwintet działający od 2008 roku. Swoją nazwę zespół zaczerpnął z pewnej starej gry komputerowej. – Enchantia to nazwa krainy z fajnej przygodówki na Amigę, "Course of Enchantia", chyba z 1993 roku – mówił w rozmowie z DJ Makenem, Tomek, perkusista zespołu.

W swojej twórczości grupa odwołuje się do korzeni reggae, w pewnym sensie dystansując od zdobywającej coraz większą popularność w Polsce imprezowej odmiany reggae, czyli dancehallu.

- Nie przepadam za dancehallem, źle mi się to kojarzy, z rozbieraniem i tańczeniem wyzwolonym. Nie mam nic przeciwko temu, ale wolę pójść w inną stronę – mówiła w czwórce Sara Brylewska, wokalistka zespołu obdarzona ciepłym i charakterystycznym głosem, prywatnie córka fundamentu polskiego reggae Roberta Brylewskiego.

Zespół obecnie szykuje się do wydania swojej debiutanckiej płyty zatytułowanej po prostu Enchantia. Okładkę albumu ozdobił obraz Tomasza Budzyńskiego.

Więcej na temat tego wydawnictwa, ale też trójmiejskiej sceny reggae w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Zobacz więcej na temat: boks POLSKA Trójmiasto
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pablopavo i Ludziki" wystąpili w Czwórce. Posłuchaj koncertu i obejrzyj wideo!

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2011 13:00
3 września, dwa dni po rozpoczęciu roku szkolnego w Czwórce, w "Ministerstwie Dźwięku" stawił się "Pablopavo i Ludziki", aby zagrać koncert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Eastwest Rockers w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 19:00
Świeże brzmienia modern roots i dancehall plus oryginalna nawijka łącząca jamajski i polski slang - w studiu Czwórki gościliśmy zespół Eastwest Rockers. Było gorąco!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Indios Bravos (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2011 17:00
W "Ministerstwo Dźwięku" mogliśmy "pobujać się" w rytmie reggae. Pozytywnych wibracji dostarczył zespół Indios Bravos!
rozwiń zwiń