Jak zostać "Dobrym MC"?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 09:20
- Wakacje to dobry czas na rozwijanie swoich pasji więc dla pasjonatów hip-hopu postanowiliśmy zorganizować specjalne warsztaty - tłumaczy Jakuza i opowiada o szczegółach inicjatywy "Dobry MC".
Audio
  • Jak zostać dobrym MC radzą Jakuza, Młody Grzech i Numer Raz (DJ Pasmo/Czwórka)
plakat promujący warsztaty Dobry MC
plakat promujący warsztaty "Dobry MC"Foto: mat. prasowe

Pierwsze spotkanie w tym cyklu odbyło się w Katowicach. Wówczas prowadzili je Fokus i jego menadżerka. Warszawską odsłonę zaplanowano na 6 i 7 lipca.

 - Zależy nam, żeby kompleksowo informować młodych ludzi o tym, jak działa nasza branża i to na każdym szczeblu - mówi gość "DJ Pasma". - Bo "Dobry MC" to nie są tylko warsztaty, na których pokażemy jak rapować. Opowiemy też o tym, na czym polega produkcja muzyczna oraz promocja i marketing.

W Warszawie warsztaty poprowadzą Numer Raz, Młody Grzech i Jakuza: - Wydaje mi się, że połączenie naszych trzech głów zaowocuje solidna porcją informacji. Ważne jest też to, że zajęcia będą trwały 2 dni, w sumie aż 12 godzin - opowiada Jakuza. - Ze swojej strony mogę dodać, że jako osoba odpowiedzialna za management, promocję, marketing i wszystkie biznesowe kwestie w Wielkie Joł, zdradzę wszelkie tajniki mojego fachu.
Młody Grzech poprowadzi zajęcia z produkcji muzycznej: - Wszyscy wiedzą, że tekst jest podstawą dobrego rapu. Ja uważam, że warto też wiedzieć jak go dobrze przekazać do mikrofonu. Dlatego swoich słuchaczy zamierzam podzielić na grupy i zaproponować im indywidualną pracę ze sprzętem nagłaśniającym i nagrywającym.

W pierwszych w Polsce warsztatach dla świadomych MC może wziąć udział 30 chętnych.

kul

Czytaj także

"Złote przeboje Armii nagrywaliśmy na dworcach kolejowych"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 10:10
Najbardziej znane numery Armii znalazły się na "Podróży na Wschód". To pierwsza w historii zespołu kompilacja, w której wzięli udział zaproszeni goście i muzycy związani z grupą od początku jej istnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bisz: nie spodziewałem się Złotej płyty

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 10:00
Ponad 15 tysięcy sprzedanych egzemplarzy - w takim nakładzie rozszedł się solowy album bydgoskiego MC Bisza. Płyta "Wilk chodnikowy" pokryła się złotem, a artysta odbierze to trofeum na jednym z najbliższych koncertów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diplo: byłem punkowcem, uwielbiałem hard core

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 09:29
Ponad tysiąc osób w klubie Palladium podziwiało występ kolektywu Major Lazer. Artyści dali z siebie wszystko, a nam zdradzili przepis na to jak robi się potężną koncertową wibrację.
rozwiń zwiń