"Ości" - spektakl, w którym poznajemy… samych siebie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 17:38
W przedstawieniu "Ości" reżyser Paweł Miśkiewicz przygląda się menażerii ludzkich osobowości. - Spektakl staje ością w gardle, ale - jeśli się ostro zakrztusimy - można się także pośmiać - mówili Marcin Kowalczyk i Tomasz Włosok, aktorzy.
Audio
  • O spektaklu "Ości" opowiadają Marcin Kowalczyk i Tomasz Włosok, aktorzy (W to mi graj/Czwórka)
Marcin Kowalczyk i Tomasz Włosok,
Marcin Kowalczyk i Tomasz Włosok, Foto: Czwórka

W "Ościach" poznajemy neurotyczną Maję i jej męża Szymona, lewicową intelektualistkę Ninel i homofobicznego Norberta, pedantycznego Andrzeja i bałaganiarza Krzysia. To współcześni nam mieszkańcy Warszawy, których uwiera własna przeciętność, na siłę podnoszona do rangi ekstrawagancji. Bywają kapryśni, sarkastyczni i słodko-gorzko ironiczni. Czy da się ich, a tym samym - nas samych, polubić?

Spektakl miał swoją premierę 12 stycznia 2018 roku. Jak został przyjęty? Jak Kowalczyk i Włosok trafili do obsady tej sztuki? I jak pracowano nad jej powstaniem? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

W drugiej godzinie audycji rozmawialiśmy także z Pauliną Korthals, aktorką stołecznego Teatru Narodowego, która pracuje właśnie nad rolą w sztuce "Elementarz". Zapraszamy do wysłuchania nagrania "W to mi graj", 13,01.2017 >>>

Paulina Korthals/fot. Czwórka Paulina Korthals/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Marcin Kowalczyk, Tomasz Włosok (aktorzy)

Data emisji: 13.01.2017

Godzina emisji: 12.20

kd/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Michał Pepol. Jak zamienił Magdalenę Cielecką w syrenę?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2017 15:00
Wiolonczelista i performer Michał Pepol stworzył hybrydę sceniczną "Milczenie syren" z Magdaleną Cielecką w roli głównej. - To koncert dla niej i trochę o niej - tłumaczy muzyk i reżyser
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Paszta: naszego Lyncha trzeba doświadczyć na żywo

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 13:16
- "Mulholland Drive" jest filmem, który posiada wiele przenikających się wątków. Ich chronologia może być zmieniona, bo i w filmie nie jest ona oczywista. To pomaga przenieść historię na deski teatralne i badać w podobny sposób, w jaki dzieje się to na ekranie - mówił zastępca dyrektora ds. artystycznych Paweł Paszta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Skłodowska. Radium Girl". Noblistka jak Superman

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 10:00
Członkowie Teatru Papahema dali się poznać m.in. jako utalentowani interpretatorzy klasyki dramatu. W najnowszej realizacji opowiadają o życiu polskiej noblistki według autorskiego tekstu Agaty Biziuk.
rozwiń zwiń