X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Gajgier - nauczyciel, który podróżuje po świecie wodnym szlakiem

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 13:27
W zeszłym roku przepłynął 1047 km brzegiem Wisły. Udało mu się pokonać niemal całą jej długość swoją podróż rozpoczynając w Śląsku i kończąc w Gdańsku. W kolejną wyprawę ruszy z nurtem Dunaju.
Audio
  • 3 tysiące kilometrów kajakiem dla Niepodległej. Ambitny projekt nauczyciela z Karczewa (Sobotologia/Czwórka)
Piotr Gajgier, nauczyciel historii i WOS-u
Piotr Gajgier, nauczyciel historii i WOS-uFoto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

"Kajakiem przez Dunaj dla Niepodległej" - tak nazwany został kolejny projekt nauczyciela z Karczewa, który w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości postanowił wybrać się w podróż niemal trzytysięczną trasą przez dziesięć państw i cztery europejskie stolice. - Długo zastanawiałem się, czy powinienem wybrać akurat tę rzekę i czy dam radę. W Europie tylko Wołga jest dłuższą rzeką - opowiadał Piotr Gajgier, kajakarz, który samotnie pokonuje setki kilometrów drogą wodną.

- W takiej podróży nie da się wszystkiego przewidzieć. Wszystko weryfikuje się w trakcie i jest zależne od czynników atmosferycznych i różnych niespodziewanych sytuacji - wyjaśniał. 

Jak przygotować się na pokonanie niemal 3 tys. km kajakiem? Jaki sprzęt należy skompletować przed wyruszeniem w taką podróż? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi:  Patryk Kuniszewicz

Gość: Piotr Gajgier (nauczyciel historii i WOS-u, przez 45 dni podróżował drogą wodną przez Dunaj)

Data emisji: 16.06.2018

Godzina emisji: 8.09

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kajakowy spływ Wisłą. Zapach wody i słońca

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 13:46
Wisła to nie tylko królowa polskich rzek, lecz także wyzwanie dla kajakarzy. W Roku Rzeki Wisły o kajakarskiej Vistuliadzie 2017, która odbędzie się na odcinku niemal 1000 km od punktu "0" szlaku do Bałtyku, w Czwórce opowiada Ewa Kruszewska z Fundacji Promocji Rekreacji "KIM".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Crossfit i bieganie. Wybuchowa mieszanka?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 12:39
- Crossfit i trening funkcjonalny to odwzorowanie naturalnych ruchów człowieka. Przygotowuje na każdą ewentualność w życiu - mówi w Czwórce trener Paweł Nerek. -Te dyscypliny się uzupełniają. Biegacze potrzebują siły, a crossfiterzy wytrzymałości - dodaje jego partnerka i trenerka Julita Kotecka.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kajakiem po Wiśle - od źródeł do ujścia

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 16:33
- Mój pomysł związany jest z obchodami Roku Rzeki Wisły. Pochodzę z powiatu otwockiego obok Warszawy i chcę promować zarówno powiat, jak i moją gminę Karczew - mówił w Czwórce Piotr Gajgier, nauczyciel historii, który 25 czerwca rusza na spływ królową polskich rzek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpiecznie kajakiem po Wiśle. Trzeba czytać wodę

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 16:28
- "Czytać wodę" to znaczy zwracać uwagę na widoczne na jej powierzchni pofałdowania i wiry - tłumaczył w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem Piotr Gajgier, nauczyciel historii z Otwocka, który z okazji Roku Rzeki Wisły samotnie pokonuje kajakiem wodny szlak Królowej Polskich Rzek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ratownicy WOPR: musimy być czujni przez cały rok

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 14:46
Ratownicy wodni kojarzą się zazwyczaj z łodziami, patrolowaniem plaż i kąpielisk. Ich kompetencje są jednak bardzo szerokie, a obowiązki nie kończą się razem z latem.
rozwiń zwiń