Kolekcjoner telefonów i jego "komórkowa pasja"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 18:50
Gościem Pasjonautów będzie ​Olaf Czempa, dziennikarz technologiczny, kolekcjoner i pasjonat telefonów komórkowych.
W sprawie PGT zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa zaczęły od kilku miesięcy wpływać do prokuratur w całym kraju.
W sprawie PGT zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa zaczęły od kilku miesięcy wpływać do prokuratur w całym kraju.Foto: Pixabay.com/Public Domain

Kolekcjonuje telefony od 11 roku życia. Pierwsza w jego kolekcji była Motorola cd160, dość pokaźnych rozmiarów aparat z wysuwaną antenką. Dziś posiada 260 egzemplarzy telefonów i niewątpliwie jest to jeden z największych tego typu zbiorów na świecie. Według Olafa, wszystkie telefony działają! Pamiętacie jeszcze takie telefony, a może z nich korzystacie? Warto wiedzieć, że podobnie jak w przypadku innych kolekcjonerów, czasami na konkretny model trzeba polować kilka lat.

Potem zaproponujemy Wam daniem z filmu Amelia. Amelia również miała nietypowe pasje. Sprawiały jej przyjemność małe rzeczy, np. wrażenia dotykowe związane z zanurzaniem rąk w worku z ziarnami, czy przebijanie łyżeczką skorupki crème brûlée. O tym, jak przygotować taki deser żeby był pyszny, delikatny i aksamitny opowie pasjonatka gotowania Marieta Marecka, a o tym czego możemy się nauczyć od filmowej Amelii - opowie psycholog SWPS, Martyna Harland.

***

Na audycję "Pasjonauci" zapraszamy w sobotę (19.03) w godz. 17.00-18.00. Audycję prowadzi Beata Kwiatkowska.

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iza Lach i jej "Wieczna mgła". Premiera w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 20:04
rozwiń zwiń

Czytaj także

Społeczeństwo informacyjne. Tablet zamiast tablicy?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 14:30
- Smartfony i tablety w szkole nie są złe. Pod warunkiem, że pomagają, a nie przeszkadzają uczniom w lekcji - przekonuje Jacek Pulwarski z Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
rozwiń zwiń