X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spacer z pająkami i dom strachu. Jak za pomocą fotografii pokonywać swoje słabości?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 16:54
- Wzięłam udział w projekcie, bo chciałam oswoić swoje słabości. Jedną z nich jest lęk przed pająkami - mówiła fotografka tworząca zdjęcia w skali makro Helena Czernek.
Audio
  • Helena Czernek w studiu Czwórki. Co można odkryć za pomocą soczewki aparatu? (Pasjonauci/Czwórka
Helena Czernek (fotografka), Beata Kwiatkowska (dziennikarka)
Helena Czernek (fotografka), Beata Kwiatkowska (dziennikarka)Foto: Paweł Malinowski/Czwórka

Volkswagen ogorek wakacje 1200.jpg
Projekt Cucumber. Vanem dookoła Europy

- Ten lęk towarzyszy mi od dzieciństwa i nie za bardzo wiedziałam co mogę zrobić, żeby przestać się bać. Postawiłam stawić czoło tej słabości i spotkać się z pająkami. Spojrzenie w oczy pająkom trochę mnie z nimi oswoiło. Przyjrzenie się im z bliska sprawiło, że boję się mniej, mogę nawet powiedzieć, że zaczęłam je darzyć pewną sympatią - opowiadała fotografka. 

Makrofotografia to dla mnie zanurzanie się w zupełnie inne światy. które są tuż obok nas. Czuję się gościem w tym miejscu Helena Czernek

- Dopatrywanie się szczegółów jest dla mnie bardzo ciekawe. Patrząc na muchę, biedronkę, czy mrówkę widzimy malutkiego owada. Dopiero z użyciem obiektywu, który powiększy obraz 21 razy możemy dostrzec skomplikowaną budowę obiektów, roślin i zwierząt - przekonywała.

Dlaczego to fotograf powinien podporządkować się do fotografowanego obiektu? Co ciekawego można dostrzec za pomocą takiej fotografii? Na czym polega projekt, w którym opowiada o domach "żyjących własnym życiem"? W jaki sposób artystka sprawiła, że mogliśmy przespacerować się po klawiszach fortepianu? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Helena Czernek (fotografka)

Data audycji: 9.06.2018

Godzina audycji: 11.17

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fotografia w przestworzach. Pojawił się najnowszy album Kacpra Kowalskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 15:00
Od dwudziestu lat łączy swoje dwie największe pasje - fotografię i lotnictwo. Z wysokości ok. 150 metrów uwieczniał niedostępne z ziemi krajobrazy dokumentując naturę i jej modyfikacje, na które wpływ miała działalność człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Zimowski: reżyserem moich zdjęć jest miasto

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 14:09
Współczesne europejskie miasto to wielki, żywy organizm. Tytułowy "Jeden", to pojedynczy człowiek, który ginie w jego architekturze, akceptuje miasto i dostosowuje się do jego rytmu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

O sztuce interpretacji. Czy wiemy, na co patrzymy?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 14:54
"Widzi mi się" to książka dla trochę starszych dzieci i dorosłych ciekawych świata. Nie opowiada o tym, w jaki sposób zrobić doskonałe zdjęcie. Uczy uważności. Wrażliwości na to, na co patrzymy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moja kobiecość". Portret nieoczywisty

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 16:53
"Moja kobiecość" to autorski projekt wymyślony i zrealizowany przez fotografa Michała Gromadę, do którego zostało zaproszonych 29 artystek. Każda z nich przedstawiła swoją definicję kobiecości, która następnie stała się inspiracją do wykonania sesji zdjęciowej i zaprezentowaniem tego pojęcia przed obiektywem.
rozwiń zwiń