Świat z perspektywy roślin akwariowych

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 12:00
Gdy po długim dniu, wieczorem, usiądziemy i popatrzymy na nasze akwarium, doskonale się zrelaksujemy. To uspokaja, wycisza - mówiła Małgorzata Tarczyńska.
Audio
  • Akwarystyczna pasja - rozmowa z Małgorzatą Tarczyńską (Pasjonauci/Czwórka)
Podwodna roślinność Małgorzaty Tarczyńskiej
Podwodna roślinność Małgorzaty Tarczyńskiej Foto: arch. pryw. Małgorzaty Tarczyńskiej

W domu można mieć przeróżne akwaria, w zależności od potrzeb. Oko cieszą nawet takie niewielkie "kostki", "szkiełka" o pojemności 20 - 30 litrów Małgorzata Tarczyńska

- Wielu ludzi postrzega akwarystykę jako pasję monotonną: tylko woda, roślinki i rybki. Natomiast miłośnicy tej dziedziny wciąż się w niej rozwijają i z reguły nie poprzestają na jednym akwarium - mówiła rozmówczyni Beaty Kwiatkowskiej. - Można się wzajemnie wspomagać, rozwijać swoją wiedzę dzięki specjalistycznym forom internetowym i portalom - tłumaczyła.

Jak przekonywała, dziś akwarystyka roślinna uchodzić może za sztukę. - Można tworzyć dzieła: malownicze krajobrazy podwodne, które przepięknie wyglądają - tłumaczyła. Jak tworzy się projekty akwariów? O tym, a także m.in. o wymagających konkursach i zawodach dla akwarystów i "własnym stylu" w tej dziedzinie, w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

Podwodna roślinność Małgorzaty Tarczyńskiej/fot. arch. pryw. Podwodna roślinność Małgorzaty Tarczyńskiej/fot. arch. pryw.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Małgorzata Tarczyńska ("pasjonautka" akwarystyki, Łódzki Związek Akwarystów i Terrarystów)

Data audycji: 1.09.2018

Godzina audycji: 11.11

kd

Czytaj także

Ramen. Kultowa zupa z ekranu filmowego na nasz stół

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 16:00
Japoński rosół z makaronem i dodatkami zadebiutował na dużym ekranie w 1985 roku. Od tego czasu świat oszalał na punkcie ramenu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Olga Idzik: kobiety ubieram, a nie przebieram

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 14:40
- W dzisiejszych czasach moda to przede wszystkim biznes, dlatego otwarcie mówię, że jestem projektantem komercyjnym, a przedmiotem mojej działalności jest moda dla mas - mówi Olga Idzik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Weźmij miodu" dla choleryka i melancholika

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 11:00
- W książce Stanisława Czernieckiego z 1682 roku, najstarszej polskiej książce kucharskiej, miód występuje tylko cztery razy - mówi Piotr Zwierzchowski, ekspert z Muzeum Króla Jana III w Wilanowie. - Wbrew pozorom świadczy to jego ogromnej popularności - dodaje. 
rozwiń zwiń