X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z Opola do Filadelfii. Sukces Polaka na uniwersytecie z Ivy League!

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 17:27
Pochodzący z Opola Maciej Dziedzic podejmie naukę w Penn Graduate School of Education programie dla nauczycieli Uniwersytetu Pensylwanii. Uczelnia jest członkiem prestiżowej Ligi Bluszczowej (ang. Ivy League), a przygotowany przez nią program kończy rocznie zaledwie 30 osób z całego świata.
Audio
  • Uczyć tak, żeby nauczyć? Jak dopasować wiedzę do zainteresowań ucznia? (Pasjonauci/Czwórka)
Maciej Dziedzic
Maciej DziedzicFoto: Czwórka/Magdalena Żelazowska

Maciej Dziedzic to pochodzący z Opola nauczyciel i innowator polskiej edukacji. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego oraz Northeastern Illinois University. Po powrocie do Polski z uczelni w USA zaangażował się w profesjonalizację polskiej branży korepetycyjnej, zakładając pierwszą w kraju akademię korepetycji – Edun Korepetycje. 

- Dziesięć lat temu, kiedy kończyłem studia biznesowe i sam byłem nauczycielem zastanawiałem się w jaki sposób mogę połączyć swoje zawodowe pasje - mówił gość Czwórki. - Postanowiłem założyć własną akademię korepetycyjną, która po jakimś czasie znacznie się rozrosła, ponieważ spotkaliśmy na swojej drodze ludzi, którzy myśleli podobnie do nas. Naszym celem jest pomoc dzieciakom, którym nie udało się uporać z materiałem w trakcie zajęć dziennych - wyjaśniał.

- W trakcie rozwijania się akademii zaczęliśmy dostrzegać wiele problemów, które uniemożliwiają uczniom przyswajanie wiedzy. By je rozwiązać, potrzebowaliśmy nowych metod działania. Udało mi się znaleźć najlepszą w moim odczuciu uczelnię edukacyjną w Pensylwanii, która pomoże nam rozwiązać edukacyjne bariery.

Jakie narzędzia są potrzebne nauczycielom, by rozwiązywać współczesne problemy edukacyjne? Jaką ofertę proponuje Uniwersytet w Pensylwanii? Jakie innowacyjne rozwiązania chce wprowadzić gość Czwórki, nauczyciel Maciej Dziedzic? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Maciej Dziedzic (nauczyciel, koreperytor, założyciel pierwszej w kraju akademii korepetycji  Edun Korepetycje. )

Data audycji: 27.04.2019

Godzina audycji: 11.17

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Instruktor łyżwiarstwa: empatyczny, cierpliwy i dobrze wykształcony

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 15:21
- Zawsze należy sprawdzić, czy łyżwy są odpowiednio zasznurowane. Odpowiednio zabezpieczone chronią nasz staw skokowy. Przed rozpoczęciem jazdy warto jest też rozgrzać nasze mięśnie - zalecała wieloletnia instruktorka jazdy na łyżwach Monika Serkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauczyciel - zawód dla ludzi z pasją

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 12:58
Jednym nauka przychodzi z łatwością, inni muszą poświęcać długie godziny na wertowanie stron książek i ćwiczenia pamięci. Dlatego bardzo ważny jest kontakt z nauczycielem, który podpowie co robić, żeby nauka stała się dla nas przyjemnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Permakultura. Świadomie z naturą

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 12:53
- Permakultura to dziedzina projektowania krajobrazu, naszej najbliższej przestrzeni życiowej, pozwalająca na to, żeby podpatrując różne wzorce z natury, stworzyć przydomowy ogród - mówi Łukasz Nowacki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baby, magdalenki, bezy Pavlovej - światowe, deserowe inspiracje

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 10:50
- Wiele deserów, naszych przysmaków, tego, co pieczemy, co możemy skosztować w cukierniach zawdzięcza swoją nazwę lub inspirację znanym osobistościom - mówi Magdalena Tomaszewska-Bolałek, kulturoznawczyni. - To działa od wieków - dodaje. 
rozwiń zwiń