Fotografia, odkrywanie historii i poszukiwanie skarbów

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2024 13:15
W audycji zaprosimy m.in. na wernisaż zdjęć Krzysztofa Szlęzaka, sprawdzimy dlaczego warto odwiedzić Wolicę, a także w poszukiwaniu skarbów odwiedzimy pchle targi.
Zawsze jest dobra pora, żeby słuchać Czwórki
Zawsze jest dobra pora, żeby słuchać CzwórkiFoto: shutterstock/Pheelings media

W sobotnie przedpołudnie zaprosimy na wernisaż zdjęć Krzysztofa Szlęzaka. Jego "Portretowy Walk-in" na warszawskiej Pradze zakończył się wielkim sukcesem. Ponad 300 osób usiadło przed obiektywem jego aparatu i opowiedziało swoją historię związaną z tym miejscem. Finałem jest wernisaż wystawy, który odbędzie się w galerii Środek przy ulicy Targowej. Więcej o projekcie, po godz. 9.00, opowie nasza reporterka Weronika Puszkar.

Zaraz potem z Pragi przeniesiemy się niedaleko Warszawy do Wolicy. To tam Julia Kunikowska organizuje spacery, podczas których wiele można dowiedzieć się o historii tej miejscowości. Julia również dokumentuje najistotniejsze fakty, a także rozmawia z najstarszymi mieszkańcami.

W dalszej części programu, po godz. 10.00, studio Czwórki odwiedzi Gabriela Sowa, która, jak przyznaje, kocha jedzenie i piękno. Jak to łączy? Gabrysia pracuje jako stylistka jedzenia. W "Pasjonautach" opowie o swojej pasji i zdradzi między innymi, czy produkty dzielą się na mniej i bardziej fotogeniczne, i jak pokazać flaczki, żeby oglądający nabrał na nie apetytu. Dowiemy się także, czy jedzenie samo w sobie może być sztuką.

W audycji zaprosimy także na Festiwal "Dwa Teatry" 2024, który rozpoczyna się już w ten weekend w Sopocie. Ten festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej jest konkursem słuchowisk oraz spektakli telewizyjnych, które miały swoją premierę w poprzednim sezonie.

W Czwórce, po godz. 11.00, spotkamy się również z Marysią i Mateuszem, którzy mówią o sobie, że są Łowcami Skarbów. W soboty i niedziele odwiedzają pchle targi, giełdy staroci i szukają polskiego designu - mebli, przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych. W swoich mediach społecznościowych uczą też, jak szukać wartościowych przedmiotów i jak je rozpoznawać wśród innych. 


***

Na audycję "Pasjonauci" zapraszamy w sobotę (22.06) po godz. 9.00. Program poprowadzi Marta Zinkiewicz.

aw/kormp

Czytaj także

Kupa słonia Leona, obraz małpki Lucy w Muzeum. Warszawskie ZOO ma już 90 lat

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 11:59
- Dziś próbujemy pisać historię z punktu widzenia zwierząt, nie człowieka. Ja tak próbowałam stworzyć tę wystawę - opowiada Anna Mizikowska, kurator ekspozycji "90. urodziny warszawskiego ZOO". - A kupa słonia, jako eksponat, to było coś, co było moim podstawowym warunkiem, jaki postawiłam dyrekcjom, mojej i zoo - dodaje. 
rozwiń zwiń