X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska na ferie. "Osieki, czyli wieś jak malowana"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 18:40
Nieopodal Koszalina znajduje się spowite twórczą atmosferą miejsce z jedną z najbardziej orginalnych kolekcji współczesnego malarstwa.
Audio
  • Odkrywamy atrakcje województwa zachodniopomorskiego (Hotspot/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shuttersock.com/dom. publiczna/George Dolgikh

Czytaj także
błękitne źródła tomaszów 1200.jpg
Tomaszów Mazowiecki. Błękitne źródła i nowoczesne hale sportowe

Niewielka wieś Osieki przez wiele lat była ważnym miejscem na mapie europejskiego malarstwa. Od kiedy w 1963 r. koszaliński Urząd Wojewódzki stał się właścicielem Osieckiego Dworku, na lipcowych plenerach malarskich - współorganizowanych z muzeum - bywali najsłynniejsi wówczas malarze. - Spotkania naukowców, twórców, teoretyków sztuki i artystów odbywały się w Osiekach do 1981 roku. Przez te 19 lat, z prac, które powstały na plenerach, udało się stworzyć kolekcję, w skład której wchodzą m.in. dzieła Tadeusza Kantora, Henryka Starzewskiego i Ryszarda Winiarskiego - opowiada Marta Adamczak, kierownik Działu Sztuki Współczesnej w Muzeum w Koszalinie. 


Czytaj także
morze bałtyk łódź wakacje 1200.jpg
Kołobrzeg. "Miasto otwarte przez cały rok"

W audycji sprawdzamy też, jak wygląda pomorska część Drogi św. Jakuba, gdzie nad polskim morzem znajduje się najpiękniejsza kolekcja różaneczników i platanów oraz na czym polega fenomen strzekęcińskiej lodowni.

Z mikrofonem Czwórki odwiedziliśmy także wyjątkowo piękne miejsce, które znajduje się niedaleko od Warszawy, na północnym brzegu Narwi, w urokliwym zakątku, gdzie rzeka ta łączy się z Wisłą. Czego dowiedzieliśmy się o Cytadeli Twierdzy Modlin? Posłuchaj >>>

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Materiał przygotował: Arkadiusz Wilman (Radio Koszalin)

Data emisji: 20.01.2018

Godzina emisji: 16.18

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od Krakowa po Kaszuby. Zwiedzamy Polskę z Anną Piernikarczyk

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 23:00
Nasz gość ma za sobą 1011092 kilometrów przebytej drogi. Bo przemierzanie naszego kraju to jej największa pasja. - Chcemy zwiedzać Polskę, bo jest piękna i fajna - mówiła Anna Piernikarczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świętokrzyskie. Ujazd, kościoły i Czerwony Kapturek

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 17:40
- Kiedyś Kielce omijało się szerokim łukiem, bo to miasto nie stanowiło żadnej turystycznej atrakcji. Tymczasem ja odkrywanie uroków Świętokrzyskiego proponuję zacząć właśnie od Kielc - zachęca przewodnik Dorota Wójcik.
rozwiń zwiń