Koncert Goorala w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2014 15:00
Gooral - producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną.
Audio
  • Rozmowa z Gooralem przed koncertem (Czwórka/Ministerstwo Dźwięku)
  • Koncert Goorala i zaproszonych gości (Czwórka/Ministerstwo Dźwięku)
Gooral i Wiosna w Czwórce
Gooral i Wiosna w CzwórceFoto: Tomasz Adamowicz

Wielki wpływ na twórczość Goorala miało miejsce, z którego pochodzi - Bielsko-Biała.  W połowie lat 90 artysta zainteresował się szeroko rozumianą w tamtych czasach muzyką techniczną i elektroniczną. Z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt PSIO CREW wydając album “Szumi Jawor Soundsystem” i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając własną wędrówkę muzyczną.

Gooral zaczynał od występów solo, obecnie w zależności od składu występują z nim: Anna Wiosna Rogowska (wokal), Maciej Kamer Szymonowicz (wokal góralski, piszczałka), Piotrek Gawron (skrzypce) oraz Jan Mędrala (kontrtenor). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc.. W całej swojej karierze Gooral zagrał m.in na festiwalach: Woodstock, Opener, Cooke, Red Bull X Fighters, Sziget, Colours of Ostrava, before Nowa Muzyka, Slot Art, Terra Polska. Pod koniec kwietnia 2011 roku Gooral wydał debiutancką, ciepło przyjętą płytę pt “ETHNO ELEKTRO”. W 2013 roku ukazał sie jego drugi studyjny album. Gooral ma w dorobku m.in Machinera za najlepszy debiut oraz nominacje do Fryderyków (Psio Crew) i wygraną na Radio Waves Festiwal.

Zobacz także: Koncerty w Czwórce <<<

Zapraszamy do popnownego wysłuchania koncertu na antenie Czwórki, w audycji "Ministerstwo Dźwięku" w sobotę 5 lipca o godzinie 18.00.

Zobacz więcej na temat: Czwórka koncert MUZYKA

Czytaj także

Koncert Sokoła i Marysi Starosty w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 19:00
Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia nagrania koncertu oraz krótkiego wywiadu z muzykami, a także galerii zdjęć z tego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mesajah zagrał na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2013 11:30
Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz, to światowej sławy wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Artysta wystąpił na żywo w Czwórce.
rozwiń zwiń