Bas Tajpan w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2011 15:50
Muzyk wystąpi u nas na żywo w sobotę wieczorem. W jego słowiańskiej duszy gra i śpiewa najczystsze reggae!

Bas Tajpan to pionier polskiej sceny reggae rapu. Chłopak nie urodził się w jamajskim Kingston, lecz w Dąbrowie Górniczej i, jak sam mówi, śpiewa Slavic Rasta.

- Pamiętaj: drzewo bez korzeni wnet usycha, tak samo człowiek bez tradycji w moment zdycha - śpiewa - O tym właśnie mówię wam, korzenie i kultura to naturalny stan.

Tekst pochodzi z tytułowej piosenki debiutanckiej płyty Bas Tajpana "Korzenie i kultura".To dopiero pierwszy krążek artysty, który od ponad dekady rozpowszechnia reggae w Polsce. Bas Tajpan współpracował m.in. z Gutkiem (Indios Bravos), Mariką, DJ Feel-X, Jamalem, Grubsonem i  East West Rockers.

Utwory z albumu "Korzenie i kultura" na pewno pojawią się na sobotnim koncercie w "Ministerstwie Dźwięku". Start o godz. 18.00.

Koncert będzie transmitowany na antenie, ale można go także obejrzeć na naszej stronie www.czworka.polskieradio.pl, a także a telewizji (sprawdź, na których kanałach dostępna jest Czwórka – Radio z Wizją).

Przed występem na żywo z Bas Tajpanem porozmawiają prowadzący audycję: Paulina Przybysz - wokalistka i kompozytorka występująca pod pseudonimem Pinnawela - oraz Tomek Konca, producent, didżej i dziennikarz Czwórki.

Czytaj także

Lauryn Hill śpiewa Boba Marleya

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 16:00
Diwa R'n'B uczciła 30. rocznicę śmierci legendy reggae wykonaniem "Chances Are" i "Could You Be Loved" w popularnym show NBC "Late Night". Hill włączy więcej utworów Marleya do programu swojej rozpoczynającej się właśnie trasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaginiony klasyk polskiego reggae na winylu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 12:33
Po ponad dwudziestu latach od nagrania ukazała się płyta reggae'owej formacji R.A.P. z piosenkami zarejestrowanymi w gliwickim Studio Centrum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Star Guard Muffin w "Ministerstwie Dźwięku" (wideo i zdjęcia)

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2011 00:00
Z okazji występu nadziei polskiego reggae na Jarocinie przypominamy koncert zespołu ze studia w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobremiastock 2011

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2011 12:43
Warmińska odpowiedź na Woodstock uderza po raz czwarty w dniach 14-16 lipca 2011 w Dobrym Mieście. Czwórka zaprasza na imprezę Dobremiastock.
rozwiń zwiń