We Call It A Sound zagrali w Czwórce (zobacz wideo!)

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 15:30
W Czwórkowym "Ministerstwie Dźwięku" wystąpił zespół określany mianem nadziei polskiej sceny niezależnej. Zobacz jak trio z Wolsztyna poradziło sobie na żywo, w radiowym studiu.
Audio

We Call It A Sound, jeden z najciekawszych zespołów rodzimej sceny avant pop, powraca z albumem ukazującym nowe oblicze grupy. "Homes & Houses” to nowy kierunek (ku muzyce tanecznej) przy wciąż wysokim poziomie i zaskakującej aranżacyjnej dojrzałości.

Debiutancki krążek We Call It A Sound, nastoletnim wówczas, muzykom przyniósł sporo pochlebnych recenzji, a także zaproszenie do supportowania warszawskiego koncertu indie-popowych gwiazd zza Oceanu – Yeasayer. Wcześniej zespół mógł się już pochwalić występami na najważniejszych polskich festiwalach (Heineken Open'er Festival, Off Festival, Coke Live Music Festival, Slot Art Festival) oraz zwycięstwem w konkursie Coke Live Fresh Noise, w którym wzięło udział kilkaset zespołów z całego kraju.

Zgromadzoną przy kolejnych sukcesach energię, a także zdobyte doświadczenie sceniczne i studyjne WCIAS  zdyskontował przy tworzeniu kolejnej płyty – po dwuletniej przerwie bracia Karol i Filip Majerowscy oraz Marek Orywał przypominają bowiem o sobie nowym materiałem pod tytułem "Homes & Houses". Zespołowi udało się  zgrabnie połączyć inspiracje indie‐soul‐popowe z eklektyzmem post‐rocka i emotroniki oraz lirycznym brzmieniem.

"Homes & Houses” kieruje uwagę słuchacza w nieco inne strony. Spoza melancholijnych melodii przebija fascynacja WCIAS współczesną muzyką taneczną, a paleta barw została tu zdecydowanie wzbogacona o elektroniczne wycieczki spod znaku późnych Animal Collective i wyraźne inspiracje chill‐wave'owe. Nadal mamy jednak do czynienia z elektronicznymi beatami nadającymi mniej lub bardziej połamane rytmy i szeroką gamą brzmień produkowanych przez gitary, glockenspiel, syntezatory, puzon i inne urządzenia z bogatego instrumentarium zespołu.

Podsumowując: WCIAS nie boi się eksperymentować, odważnie podejmuje dialog z nowymi muzycznymi trendami, tworząc muzykę nie ustępującą kroku współczesności.

Zapraszamy na "Ministerstwo Dźwięku" w każdą sobotę od godziny 18.00.

Zobacz więcej na temat: Czwórka koncert

Czytaj także

Koncert Molesta Ewenement w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 10:00
Znana hip-hopowa formacja gościła już w studiu Czwórki w audycji "Ministerstwo Dźwięku". Zapraszamy Was do ponownego wysłuchania koncertu i do obejrzenia wyjątkowej galerii zdjęć z tego wydarzenia!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apteka zagrała w Czwórce (Wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2012 11:00
W sobotni wieczór zapraszaliśmy na koncert żywej legendy trójmiejskiej sceny alternatywnej. Zachęcamy do obejrzenia nagrania z występu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert zespołu SOFA w Czwórce! (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2012 20:10
5 maja w "Ministerstwie Dźwięku" wystąpił na żywo zespół SOFA. Zapraszamy do wysłuchania krótkiego wywiadu z muzykami i koncertu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert zespołu Hello Mark w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 11:00
Młody i bezsprzecznie utalentowany zespół z Wielkopolski wystąpił w audycji "Ministerstwo Dźwięku". Posłuchajcie jak chłopaki brzmią na żywo.
rozwiń zwiń