X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szymon Weiss. Od tłustych dymów do orkiestry symfonicznej

Szymon Weiss to producent, kompozytor, muzyk, genialny perkusista, twórca ścieżek dźwiękowych do filmów, sztuki teatralnej. Ostatnio też występuje z orkiestrą symfoniczną. 
Szymon Weiss i Bert
Szymon Weiss i BertFoto: Mateusz Kulik/Czwórka
O Audycji
Tytuł Szymon Weiss. Od tłustych dymów do orkiestry symfonicznej
Opis

Artysta znany jest jako Elektrische Muzzikae. W Czwórce opowiada jak z elektroniki trafił do świata symfonicznych dźwięków. - W 2015 dostałem bank sampli od mojego przyjaciela. To, co skomponowałem, bardzo spontanicznie, w bardzo szybki sposób, wyszło genialne, tak paptetyczno-gigantyczne, że wymyśliłem, że to jest ten kierunek - dodaje. 

Rok 2015 muzyk wspomina jako czas licznych występów, klubowego grania. - Miałem dosyć lejącego się wszędzie piwa, wtaczających się do moich instrumentów dymów, takich tłustych, klubowych, takiego nieporządku - wspomina w rozmowie z Bertem. - Droga symfoniczna była takim oderwaniem się od tego, nowa drogą - dodaje.  

Jak stworzył Weiss Video Orkiestra? Co w tym przedsięwzięciu było najtrudniejsze? O tym m.in. w "Klubotece". Zapraszamy też do wysłuchania seta, który Weiss przygotował specjalnie dla Czwórki. 

Druga godzina "Kluboteki">>>

***

Tytuły audycji: Kluboteka

Prowadzi: Norbert Borzym

Gość: Szymon Weiss (muzyk, producent)

Data emisji: 2.03.2019

Godzina emisji: 22.00 

pj

Playlista
Tagi
Playlista