Dive Spot Warsaw, czyli nurkowanie dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 17:40
Szklany kontener wypełniony wodą, do którego mogą wskoczyć dosłownie wszyscy, a przede wszystkim ci, którzy myślą o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem. Punkt zlokalizowano na Bulwarze Grzymały-Siedleckiego w Warszawie. - Zaaranżowaliśmy sportowo kawałek przestrzeni nad Wisłą na terenie Placu Zabaw - mówi Darek Dyga, właściciel Dive Spotu.   
Audio
  • Dive Spot Warsaw - miejsce dla początkujących i zaawansowanych nurków (Co Was kręci?/Czwórka)
W Czwórce sprawdzamy, jak nurkuje się w kontenerze Dive Spot Warsaw (zdjęcie ilustracyjne)
W Czwórce sprawdzamy, jak nurkuje się w kontenerze Dive Spot Warsaw (zdjęcie ilustracyjne)Foto: belizediversity/Shutterstock.com
Sprawdź też:
skimboarding 1200.jpg
Skimboarding. "Surfing na płaskiej wodzie"

Basen Dive Spotu ma ponad trzy metry głębokości, powyżej siedmiu długości i przeszło trzy metry szerokości. Wokół niego działa zaplecze sprzętowe oraz instruktor, który z pewnością pomoże podczas pierwszej w życiu przygody z nurkowaniem. Głównym celem stworzenia basenu była myśl o popularyzacji tej dyscypliny. - Nie widziałem podobnego miejsca w Europie - przekonuje Darek Dyga. - Dive Spot służy osobom, które nurkują, ale to też miejsce dla tych, którzy nigdy nurkowania nie próbowali. Wychodzimy z tą dyscypliną sportową do ludzi - mówi Jakub Cieślak, instruktor nurkowania.

W rozmowie z prowadzącymi "Co Was kręci?" Hanną Dołęgowską i Mateuszem Fusiarzem, zaproszeni goście zdradzają też, jak czyszczona jest woda w basenie Dive Spotu oraz opowiadają, dlaczego przy kontenerze często zbierają się tłumy. - Można popatrzeć sobie na ludzi pływających w środku i zrobić sobie z nimi zdjęcie - opowiada Darek Dyga.

Posłuchaj też:
windsurfing 1200x660.jpg
Windsurfing i nowe "kosmiczne" technologie

Ile osób zwykle jednocześnie pływa w wielkim akwarium i jak przebiegło wyzwanie zmieszczenia w nim jak największej liczby nurków? Czym w nurkowym żargonie różni się "sezon piankowców" od "sezonu suchych skafandórw"? Oraz gdzie w Polsce jesienią warto nurkować? Tego wszystkiego dowiecie się, słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórki.

Jakub Cieślak i Dariusz Dyga w Czwórce/fot. Czwórka Jakub Cieślak i Dariusz Dyga w Czwórce/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska i Mateusz Fusiarz

Goście: Darek Dyga (właściciel Dive Spot Warsaw) i Jakub Cieślak (instruktor nurkowania, 4Divers)

Data emisji: 20.08.2017

Godzina emisji: 11.07

jsz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kajakowy spływ Wisłą. Zapach wody i słońca

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 13:46
Wisła to nie tylko królowa polskich rzek, lecz także wyzwanie dla kajakarzy. W Roku Rzeki Wisły o kajakarskiej Vistuliadzie 2017, która odbędzie się na odcinku niemal 1000 km od punktu "0" szlaku do Bałtyku, w Czwórce opowiada Ewa Kruszewska z Fundacji Promocji Rekreacji "KIM".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zalew Włocławski. Wymarzony akwen dla żeglarzy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 13:00
- Nawet we Włocławku sporo ludzi nie wie, jaki atut mają za zaporą. Kilka jezior mazurskich może się tu zmieścić - mówi w Czwórce Borys Celmer, który w rozmowie z Hanną Dołęgowską opowiada m.in. o finiszującym 18 czerwca Włocławskim Tygodniu Żeglarskim. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tylko dla Orlic. O dziewczynach, które na motorach zdobywają świat

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 11:10
W ubiegłym roku przejechały Himalaje. Przed nimi Kirgistan. - Po latach pracy jako prawnik i kilometrach przejechanych w męskim gronie postanowiłam skrzyknąć dziewczyny i razem z nimi zdobywać świat - opowiada Ola Trzaskowska, organizatorka motocyklowych wypraw "Tylko dla Orlic".
rozwiń zwiń