Natalia Niedźwiedź - Polka po prestiżowych zawodach w Innsbrucku

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2022 13:33
Pierwszy raz w historii polskiego freeride’u na zawodach Crankworx w Innsbrucku wystartowała reprezentantka naszego kraju. - To było super przeżycie i efekt wow! - opowiada Natalia Niedźwiedź o swoim udziale w imprezie.  
Natalia Niedźwiedż na zawodach Crankworx w Innsbrucku
Natalia Niedźwiedż na zawodach Crankworx w Innsbrucku Foto: screen/ fb43ride/ Mateusz Szachowski

Skromna osiemnastolatka z Lublina Natalia Niedźwiedź, jako pierwsza Polka wystartowała w odbywających się w Innsbrucku zawodach Crankworx. Wybrała pumptracka i Speed and Style. Do startu w zawodach namówił ją Marcin Rot. Podpowiedział, co zrobić, żeby się zgłosić, a rejestracja przebiegła szybko i sprawnie.


Udany start na pumptracku

- Super było zobaczyć te wszystkie przeszkody i riderów na żywo. To jest efekt wow! Zupełnie inaczej niż w transmisjach live - opowiada zawodniczka. - Bardzo się stresowałam przed wyjazdem i nie wiedziałam, co mnie czeka. Jednak na miejscu nie denerwowałam się tak bardzo. Był lekki stresik i ekscytacja.

Natalia zadowolona jest ze swojego startu na pumptracku. Poszło jej dobrze i doszła do ćwierćfinału. W Speed and Style nie było już tak dobrze. - Ominęłam niestety pierwsze treningi, więc zostało mi półtorej godziny, żeby zapoznać się z torem. Zawsze jest to nowy tor, gdzie trzeba się wczuć, oswoić prędkość, przeszkody i przećwiczyć sztuczki - zdradza. - Nie poszło to zbyt dobrze. Miałam zbyt mało czasu, ale myślę, że w przyszłym roku przytrenuję, będę wiedziała czego się spodziewać i pójdzie dużo lepiej.


Tajniki dirtu

Zawodniczka cały czas doskonali swoje umiejętności, poszerza wachlarz sztuczek i dopracowuje te, które już zna. Na co dzień można ją spotkać na Majdan Dirt w Lublinie, gdzie prowadzi także zajęcia. - Widzę, że coraz dziewczyn próbuje swoich sił w tym sporcie i łapie zajawkę - mówi. - Uczę chętnych jak skakać, zdradzam tajniki sztuczek i uczę jak poprawić technikę. Fajnie, że to się rozwija i że coraz więcej osób lubi sporty ekstremalne. 

Źr. Facebook 43RIDE

Przez kontuzję Natalia straciła część sezonu. Jednak wraca już do sprawności. W najbliższym czasie można będzie ją oglądać na zawodach w Oświęcimiu, a także na kolejnym przystanku cyklu Freestyle Heroes w Gliwicach.


Posłuchaj
08:59 Czwórka/Co Was Kręci - Natalia Niedźwiedź 04.09.20222.mp3 Natalia Niedźwiedź o zawodach Crankworx w Innsbrucku i kolejnych startach (Co Was Kręci/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Co was kręci

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Natalia Niedźwiedź 

Data emisji: 04.09.2022

Godzina emisji: 11.15

aw

Czytaj także

Kręcimy, marzymy - by kolarstwo rosło w siłę

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 09:27
Przemyskie Towarzystwo Cyklistów i Urząd Miasta organizują w Przemyślu imprezę kolarską "Kręcimy, marzymy" - jej główny cel to zachęcenie młodzież, by wyszli na rower i spróbowali tego sportu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Doka Downhil City Tour - Czwórka w Krynicy-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 12:45
Trwa Doka Downhill City Tour - ekstremalny festiwal rowerowy, który odbywa się pod patronatem Czwórki. Na trasie w Krynicy-Zdroju startują najlepsi z najlepszych. Na miejscu jest nasz reporter, który obserwuje i relacjonuje wydarzenie. 
rozwiń zwiń