Wspinaczka - czy można się jej nauczyć w weekend?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2024 20:40
W audycji m.in. wybierzemy się w skałki i sprawdzimy, czy można nauczyć się wspinaczki przez weekend.
Jednym z tematów audycji będzie wspinaczka.
Jednym z tematów audycji będzie wspinaczka.Foto: shutterstock/Pressmaster

Jak w każdą niedzielę zapraszamy na przedpołudniową dawkę sportowych emocji. Najbliższe wydanie "Co Was Kręci" rozpoczniemy od spotkania z Mateusz Mrozem, trener wspinaczki z Mountian Climbing School. W Czwórce wraz porozmawiamy o wspinaczce, dowiemy się na czym polega ten sport i jakie są niezbędne umiejętności, żeby go uprawiać. Sprawdzimy też, czy w trakcie weekendu można się jej nauczyć. Na to spotkanie zapraszamy po godzinie 9.00.

W dalszej części audycji przesiądziemy się na dwa kółka i pojeździmy rowerem elektrycznym. Naszym gościem po godzinie 10.00 będzie Dariusz Grudniewski, pasjonat enduro e-bików, znany jako Dr E-Bike. W Czwórce opowie jak jeździ się na takim jednośladzie i zdradzi jakie zalety i wady ma rower o napędzie elektrycznym.

Sporty ekstremalne to także kontuzje, po godzinie 11.00 porozmawiamy właśnie o nich. W naszym studiu pojawi się Paweł Janczak, lekarz medycyny sportowej, fizjoterapeuta sportowców ekstremalnych m. in pracujący z braćmi Godziek. Nasz gość opowie nam, jak groźne są kontuzje w sportach ekstremalnych. Dowiemy się, czym się różni terapia piłkarzy od np. ektremalnych riderów rowerowych? Jakie mięśnie są kluczowe dla piłkarzy? Co często jest "do naprawy" po meczu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w audycji.

W audycji nie zabraknie także najlepszej Czwórkowej muzyki. 


Czytaj także:


***

Na audycję z cyklu "Co Was Kręci" w niedzielę (16.06) o 9.00 zaprasza Jeremi Angowski.

aw

Czytaj także

Jazda na łyżwach dla każdego - od czego zacząć?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2023 19:45
Sezon zimowy trwa, a jednym z popularniejszych zimowych sportów jest jazda na łyżwach. Podpowiadamy, jak zacząć swoją przygodę z tym sportem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zuza". Obraz o Zuzannie Witych - mistrzyni freeride'u

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2023 13:32
Zuza Witych, narciarka freestylowa, opowieścią o swojej sportowej drodze dzieli się w filmie "Zuza". W Czwórce zdradza tajniki powstawania filmu, inspiracje i swoje marzenie na nadchodzący narciarski sezon. 
rozwiń zwiń