Borys Szyc nie widział "Życia Pi", ale czytał

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 15:04
Wielu aktorom pytanie "Jakiego filmu nie widziałeś?" sprawia kłopot. Borys Szyc odszukał w pamięci film Anga Lee, któryego nie widział, a bardzo chciałby zobaczyć.
Audio
  • Borys Szyc opowiada o filmach, których jeszcze nie widział - materiał Beaty Kwiatkowskiej (Kontrkultura/Czwórka)
Borys Szyc
Borys Szyc Foto: PAP/Stach Leszczyński

Borys Szyc zapytany o filmy, których jeszcze nie widział długo nie mógł znaleźć odpowiedzi, jednak udało się.
- Wiem jakie ostatnio filmy widziałem, a bym nie chciał oglądać - mówi Borys Szyc. - Nie widziałem ostatnio obrazu "Wróg numer jeden", a wiem, że to świetny film. Nie widziałem też "Życia Pi", a bardzo chciałbym zobaczyć. Czytałem tę książkę i jestem ciekaw, jak można ją przełożyć na film. Są takie książki, które wydają się "nieprzekładalne" na film. Tak było z "Wojną polsko-ruską". Wydawało nam się to niemożliwe do zrobienia, a jednak... - dodaje aktor. 
"Życie Pi" to obraz koreańskiego reżysera Anga Lee, ekranizacja powieści Yanna Martela. Podczas morskiej podróży z Indii do Kanady statek z całą rodzina Pi tonie, a bohaterowi udaje się przetrwać na łodzi z hieną, orangutanem, zebrą, tygrysem i pięknymi krajobrazami w tle. 
- To bardzo piękny wizualnie film - mówi Jacek Sobczyński, dziennikarz filmowy. - Każdy, kto czytał książkę miał przed oczyma ten bezkres oceanu, kolory malujące się na falach. "Życie Pi" to ciąg pięknych obrazków. Czasem fabuła między nimi niknie - dodaje. Złoty medal za plastyczną wrażliwość.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Borys Szyc Czwórka FILM

Czytaj także

Rafał Rutkowski: pokazałem chudy, goły... dystans do siebie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 09:00
Jeżeli teatr miałby opierać się na występie jednego aktora, to mógłby nim być właśnie Rutkowski. Jego one-man show nie nudzi się widzom i nie schodzi z afisza. Aktor lubi być w centrum zainteresowania, co nie oznacza, że nie potrafi grać z innymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Żebrowski, Adamczyk i Szyc obronili Westerplatte?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 16:30
Jak wyglądała obrona Westerplatte i jaką rolę w wydarzeniach z pierwszych dni września 1939 roku odegrał major Sucharski?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borys Szyc po "SuperDebiutach": szefowa jest jedna

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2013 13:24
Po siedmiu latach Borys Szyc znów poprowadził koncert na Festiwalu w Opolu. W "SuperDebiutach" wystąpił u boku samej Maryli Rodowicz.
rozwiń zwiń