Dzwięki z legendarnej wytwórni zagramy w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 11:11
Blue Note zostało założone w 1939 roku w USA. Dziś po jej wydawnictwa sięga wielu, by miksować, remiksować, interpretować. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Delpixel

Założycielami wytwórni byli Alfred Lion i Max Margulis. Po pewnym czasie do tego duetu dołączył Francis Wolff. Dziś Blue Note wchodzi w skład EMI Group.

Wytwórnia jest legendą na jazzowym rynku muzycznym. Współpracowali z nią m.in. Chick Corea, Suzanne Vega, Miles Davis, Herbie Hancock, Hindi Zahra, Norah Jones. Swe dwie płyty wydała tam też polska wokalistka Aga Zaryan

Dziś muzyka z katalogu Blue Note bardzo często jest miksowana, remiksowana i interpretowana przez takich twórców jak Makaya McCraven, Mitsu The Beats, Madlib czy Jordan Rakei. Trzeba przyznać, że współcześni muzycy mają w czym wybierać. Płytoteka Blue Note jest bardzo bogata, a 82 lata działalności wydawnictwa to swoista podróż w czasie. 

Przypominamy, że niedzielna "Funkadelia" odbywa się zaledwie dzień przed Mikołajkami, z tego właśnie względu w ramach konkursu "Czwórka PREZENTuje" można będzie upolować supernagrody. Już 1 grudnia na naszej antenie ruszyła ta wyjątkowa doroczna akcja. Do 21 grudnia, codziennie, będzie można wygrać wysokiej klasy sprzęt audio - radioodbiorniki DAB+, słuchawki, głośniki lub powerbanki.

Konkursowe nagrody można zdobywać też w "Strefie Prywatnej""Co Was Kręci""Numer Raz Wita Was""Nie na-żarty""Pierwsze słyszę""Czacie Czwórki""Muzycznym Lunchu""Stacji Kultura""Będzie głośno!""Sobotologii""TOPie - Trochę Optymizmu Popołudniem""Strefie Dread""Stacji nauka" czy "Dajesz radę".

Słuchaj  także:

***

Na audycję z cyklu "Funkadelia" w niedzielę (05.12) o godzinie 17.05 zaprasza Marcin "Harper" Hubert

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka funk

Czytaj także

Od Underworld do Łąki Łan. Historia utworu "Galeon"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 17:40
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem Norbert Borzym sprawdził, w jakich okolicznościach narodził się "Galeon" Łąki Łan. 
rozwiń zwiń