X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr "Damas" Damasiewicz. Muzyczna podróż między jazzem a folkiem

Wrócił właśnie z Zanzibaru, a już niebawem wyruszy w pielgrzymkę szlakiem Św. Jakuba. Piotr Damasiewicz zapowiadał w Czwórce, że jesienią tego roku światło dzienne ujrzy też nowa płyta jego projektu Power of the Horns.
Piotr Damasiewicz
Piotr DamasiewiczFoto: Maciej Szajkowski/Czwórka
O Audycji
Tytuł Piotr "Damas" Damasiewicz. Muzyczna podróż między jazzem a folkiem
Prowadzący Maciej Szajkowski
Opis - U swojej podstawy Power of theHorns był kolektywem, który miksował środowiska muzyczne. Mamy band wieloosobowy, który scala ze sobą ludzi o różnym typie myślenia o muzyce. Początkowo mieliśmy dwie perkusje, dziś w składzie mamy m.in. dwa basy, pięć instrumentów dętych, fortepian. Rozszerzamy go niekiedy, kierując się w stronę orkiestry– tłumaczył Piotr Damasiewicz. - Płyta z pewnością ukaże się jesienią tego roku, ale wcześniej, na przełomie października i listopada tego roku zaprosimy na premierowy koncert– zapowiadał muzyk.

Niedawno jazzman powrócił z Zanzibaru, gdzie przez przez kilka miesięcy piastował m.in. stanowisko szefa artystycznego akademii muzycznej. - To był wyjazd, który z pewnością przekraczał moje oczekiwania, zarówno muzyczne, stylistyczne, jak i emocjonalne czy podróżnicze - wspominał w rozmowie z Maćkiem Szajkowskim.

Jak zaczęła się przygoda Damasa z jazzem i dlaczego na pewien czas porzucił trąbkę na rzecz kontrabasu? Jak trafił do akademii muzycznej w Zanzibarze, i jak jeszcze wspomina współpracę z tamtejszymi muzykami? Czego starał się nauczyć tamtejszą młodzież i czym różni się tamtejsze spojrzenie na muzykę od europejskiego? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.  

Posłuchaj także drugiej godziny "Folk Off", 20.03.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Folk Off

Gość: Piotr "Damas" Damasiewicz (trębacz, jazzman, kompozytor)

Data emisji: 20.03.2019

Godzina emisji: 00.04

kd/pj

Playlista
Tagi
Playlista
  • Emicida, - Mufete