X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Praca i rodzina - to da się połączyć!

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 12:00
- Nie ma co idealizować i udawać, że łączenie pracy czy działalności społecznej z życiem domowym nie rodzi napięć i konfliktów - mówi Małgorzata Rybak z Fundacji "Pomoc rodzinie".
Audio
  • Małgorzata Rybak ks. dr Jarosław Szymczak o godzeniu pracy z życiem rodzinnym (Nocne czaty/Czwórka)
Praca i rodzina - to da się połączyć
Foto: Glow Images/East News

Jak jednak przekonuje ekspertka, oba obszary - życie osobiste i zawodowe - są ważne dla osiągnięcia satysfakcji, dlatego warto dążyć do tego, by harmonijnie je łączyć.

Z kolei ks. dr Jarosław Szymczak dodaje, że często zbyt duży nacisk kładziemy na karierę: - Jest takie pojęcie work-life balance, które na pierwszym miejscu stawia pracę, a życie osobiste trzeba ułożyć tak, by do niej pasowało. Po stronie pracy widzi się sposób realizacji swoich ambicji, a dom jest miejscem odpoczynku. A może być zupełnie odwrotnie - to dom może być miejscem największej samorealizacji.

Ks. Szymczak podkreśla też, że kiedy oboje małżonków pracuje zawodowo, często mężczyzna w domu odpoczywa, a kobieta ma drugi etat. - Te podziały społeczne są bardzo niesprawiedliwe - mówi.

Goście rozmawiają także o wzlotach i upadkach rodzicielskich, dziedziczeniu pracoholizmu i walce o pieniądze, która zabija radość życia. Podpowiadają też, jak rozmawiać ze współmałżonkiem spędzającym zbyt dużo czasu poza domem.

***

Tytuł audycji: Nocne Cz@ty

Prowadzi: Sylwia Sułkowska

Goście: Małgorzata Rybak (Fundacja "Pomoc rodzinie"), ks. dr Jarosław Szymczak (teolog małżeństwa i rodziny, doradca małżeński i rodzinny)

Data emisji: 11.04.2016

Godz. emisji: 00.00

mg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Łebki od szpilki" - prawdziwa historia

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 20:00
Agnieszka Szpila wprowadza czytelników w swój prywatny świat. Pisze o toksycznym związku i samotnym wychowaniu niepełnosprawnych córek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego młodzi oczekują od rodziców? "Granic"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 15:50
- Choć chyba nikt z nas otwarcie się do tego nie przyzna, to każdy dobrze wie, że jeżeli ma się za dużo swobody to można zacząć szaleć - uważają licealistki Ola i Zuza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MICASA. Aplikacja, która dzieli obowiązki

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 16:40
Według większości z nas rodzina idealna to model partnerski z podziałem obowiązków. Tak wygląda teoria. W praktyce pomaga zaś MICASA - aplikacja przygotowana przez Instytut Spraw Publicznych i agencję Performante.
rozwiń zwiń