Claudia Adaszewska - Vanity Fair docenił jej styl!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 13:00
Polska branża modowa podbija świat. Anja Rubik piastuje berło najlepszej modelki, Claudia Adaszewska jest na liście najbardziej stylowych ludzi świata 2014, opublikowanej przez "Vanity Fair".
Audio
  • Claudia Adaszewska ma nosa do mody. Jej styl docenił "Vanity Fair" - rozmowa z blogerką (Czwórka/Poranek OnLine)
Claudia Adaszewska swoje stylizacje publikuje na blogu Splendor by Claudia
Claudia Adaszewska swoje stylizacje publikuje na blogu Splendor by ClaudiaFoto: Splendor by Claudia/Patrycja Adaszewska

- Trzy dni temu byłam nikomu nieznaną dziewczyną, dzisiaj mówią o mnie w telewizji, zapraszają do radia. A przecież bloga Splendor by Claudia prowadzę nie od dziś - śmieje się Claudia Adaszewska. - Od początku wychodzę z założenia, że to, co robię, obroni się samo. I czas pokazał, że ta konsekwencja się opłaciła.

Na co dzień Claudia studiuje w Szkole Projektowania Ubioru i z tym wiąże swoją przyszłość. - Blog powstał po to, by pokazać jaka jestem, które aspekty mody mnie interesują i w jakim kierunku będę podążać w przyszłości - wyjaśnia. - Na razie jednak muszę skończyć szkołę i zrobić dyplom. To w tej chwili jest dla mnie najważniejsze.

Obok Claudii Adaszewskiej "Vanity Fair" doceniło także Cate Blanchett, Lupitę Nyong’o i Emmę Watson. Oprócz gwiazd Hollywood, w zestawieniu znalazły się trendsetterki, projektanci i osoby blisko związane ze światem mody. Polka jest jedyną blogerką na liście.

Posłuchaj rozmowy z Claudią Adaszewską, która była gościem "Poranka OnLine".

(kul, ac)

Czytaj także

Justin I Love You, Mozcau by Justin - polskie marki podbijają świat

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 14:00
Choć Katarzyna Wyrozębska wciąż jest młodą projektantką mody, zdążyła już nieźle namieszać na polskim rynku. Jej pierwszą marką była Justin I Love You, dziś szefuje i projektuje w Mozcau by Justin, a niebawem światło dzienne ujrzy jej kolekcja CD Banana. Ostatnio zaprojektowała także m.in. linię gadżetów dla Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Dąbrowski: w temacie mody męskiej jest wiele do zrobienia

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 14:55
W ostatnich latach nastąpił wysyp blogów i magazynów poświęconych modzie. Zdecydowana większość z nich prowadzona jest przez kobiety i młode dziewczyny, ale coraz częściej swoich sił próbują też mężczyźni. Zdecydowanie wyróżnia się w tym gronie Marcin Dąbrowski.
rozwiń zwiń