Gośka Zdziechowska - współczesna doktor Dolittle

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2016 12:20
Karmiła misie koala, spędziła noc z gepardami, doskonale dogaduje się z wilkami, a podczas podróży do Brazylii zaprzyjaźniła się z jaguarem. Małgorzata Zdziechowska, polska doktor Dolittle, właśnie wydała książkę.
Audio
  • Gośka Zdziechowska - dziewczyna, która rozmawia z dzikimi zwierzętami (Pasjonauci/Czwórka)
Gośka Zdziechowska podkreśla, że pomaganie zwierzętom wymaga specjalistycznej wiedzy i cierpliwości
Gośka Zdziechowska podkreśla, że pomaganie zwierzętom wymaga specjalistycznej wiedzy i cierpliwościFoto: http://swiatoczamigoski.blog.pl/

Autorka "Zwierzaków podróżniczki Gosi" jeździ po całym świecie, pomagając, jako wolontariuszka, potrzebującym zwierzętom. W książce opisała swoich podopiecznych z ośrodków z całego świata. - Oprócz moich doświadczeń jest tam wiele informacji o różnych gatunkach zwierząt. Połączyłam je w pary, dzięki czemu można dowiedzieć się, czym lampart różni się od jaguara i dlaczego koala najbliżej spokrewniony jest z wombatem - wyjaśnia.

Małgorzata Zdziechowska opowiada też o gepardach w PRA, które wychowywane są na ambasadorów gatunku, i wyjaśnia, w jaki sposób udaje jej się porozumieć z dzikimi zwierzętami. Wspomina też, kto jako pierwszy nazwał ją "doktor Dolittle w spódnicy".


***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Małgorzata Zdziechowska (dziennikarka, podróżniczka, miłośniczka zwierząt)

Data audycji: 26.03.2016

Godzina audycji: 17.00

mg/mm

Czytaj także

Rademenes. Kot-pielęgniarz, którego pokochał świat

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 10:30
Kiedyś sam był ciężko chory, a jego właściciele planowali go uśpić. Kiedy weterynarze uratowali mu życie, Rademenes zaczął pomagać innym zwierzętom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekrety fotografa przyrody. "Tuż przed świtem niebo płonie"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 17:20
Fotografia przyrodnicza wymaga odpowiedniej wiedzy, starannych przygotowań i mnóstwa czasu spędzonego często w bardzo trudnych warunkach, np. w wodzie, na wietrze, czy w bagnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wataha w podróży. Pies zmienia perspektywę człowieka

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 08:50
Agata Włodarczyk, Przemek Bucharowski i ich nieodłączna przyjaciółka Diuna, suczka rasy wilczak czechosłowacki - razem zdobyli Himalaje, Mongolię, a dziś planują kolejne wyprawy.
rozwiń zwiń