Arkady Paweł Fiedler i Zielona Bestia na afrykańskim szlaku

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 17:44
Okazuje się, że Fiat 126p nie jest tylko samochodem przeszłości. W XXI wieku świetnie sprawdza się na afrykańskich drogach, co udowodnił Arkady Paweł Fiedler. I w dodatku ten samochód jedzie dalej...
Audio
  • Arkady Paweł Fiedler opowiada o swojej podróży maluchem przez Afrykę (Się mówi/Czwórka)
Arkady Paweł Fiedler i Justyna Tylczyńska
Arkady Paweł Fiedler i Justyna TylczyńskaFoto: Czwórka

Maluch przez ponad 20 lat był najpopularniejszym samochodem w naszym kraju. Dziś to auto przeszło do historii, choć co innego mówią fani Fiatów 126p. Jednemu z nich, Arkademu Pawłowi Fiedlerowi, wnukowi wybitnego podróżnika, maluchem zwanym "Zieloną Bestią" udało się przejechać Afrykę - ponad 16 000 kilometrów, od Egiptu po RPA.  - Maluch zaskoczył i dał radę - mówi gość Czwórki. - Dzięki temu, że ten samochód wolno się przemieszcza, świat lepiej dociera do podróżnika. Często to właśnie moje auto było pretekstem do spotkań i rozmów. 

Arkady Paweł Fiedler, założył, że scenariusz tej podróży będzie pisała sama podróż. Dzięki maluchowi, to się udało. - Kontakty z ludźmi podczas tej wyprawy były najprzyjemniejsze - wspomina podróżnik i autor książki "Maluchem przez Afrykę". - Zobaczyłem jak bardzo ten kontynent jest zróżnicowany, jak zmienia się z kilometra na kilometr.

W rozmowie z Justyną Tylczyńską podróżnik zdradza, jak maluch sprawował się na afrykańskich drogach, dlaczego o mały włos "nie spisał Egiptu na straty" i gdzie jedzie w kolejną podróż.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Arkady Paweł Fiedler

Data emisji: 27.04.2016

Godzina emisji: 15.00

pj/gs

Czytaj także

Antarktyka. Jak żyje się w krainie wiecznego lodu?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 18:11
Piotr Horzela spędził półtora roku w lodach Antarktyki. - Spokój, harmonia, czystość. Do tamtejszej przyrody przyciąga sens i harmonia. Pozostała niezmieniona przez ludzi - mówił podróżnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dookoła świata ze słońcem pod rękę

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 16:36
11 miesięcy, 13 krajów, 80 gospodarstw domowych i ich dwoje - tak w liczbach można opowiedzieć o wyjątkowej podróży Marty i Łukasza Śliwińskich, autorów bloga swiatzbliska.pl.
rozwiń zwiń