Need For Street: udowodnimy, że sztuka kocha technologię

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 08:30
- Need For Street to polscy projektanci i polski design - mówią organizatorki targów. - 5. edycja rozrosła nam się do takich rozmiarów, że nie mogliśmy jej nigdzie zmieścić. Ale udało się i widzimy się w Domu Słowa Polskiego.
Audio
  • Nadchodzi Need For Street. Oto szczegóły piątej edycji targów mody i sztuki (Czwórka/Poranek OnLine)
Targi Need For Street
Targi Need For StreetFoto: materiały organizatora

W postindustralnej przestrzeni największego zakładu poligraficznego w PRL, w którym drukowano między innymi "Trybunę Ludu" i "Sztandar Młodych", zagości sztuka ulicy, główna bohaterka targów Need For Street.

- Na początku imprezę potrafiliśmy "upchnąć" na podwórku kamienicy 5-10-15. Teraz potrzebowaliśmy ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych - mówi Julia Szostak. - Ale idea nadal przyświeca nam ta sama: chcemy pokazywać wszystko, co dobre w polskiej modzie i w polskim projektowaniu graficznym. Chcemy promować świetnych polskich artystów, ilustratorów, projektantów, którzy muszą odrobić pracę domową na zadany przez nas temat. W tym roku uczestnicy musieli się zmierzić z technologią.

Targom towarzyszyć będzie interaktywna wystawa prezentująca fascynującą relację pomiędzy technologią, sztuką i modą. Organizatorzy zamierzają pokazać na niej jak zastosowanie technologii w sztuce pozwala na zupełnie nowy wymiar poznania i interakcji z eksponowanymi obiektami.

- To będzie absolutnie niestandardowe przedsięwzięcie i to chyba nie tylko na warszawską skalę - opowiada Agnieszka Celej. - Robimy wielką wystawę w ciemności. Będzie się ona opierać się na grze świateł i interaktywnych instalacjach. Przygotowaliśmy m. in. mappingową grę "Dom Strachów", warsztaty z sitodruku oraz stereoskopowy projekt foto.

Need For Street to także okazja, żeby odświeżyć swoja garderobę: - W Domu Słowa Polskiego pokażemy ponad 100 marek z całej Polski. Wśród nich będzie wielu debiutantów, ale nie zabraknie też uznanych nazwisk. Jesteśmy przekonane, że będzie można ubrać siebie i swoją rodzinę od stóp do głów - zapowiadają organizatorki imprezy.

Targi Need For Street vol. 5 odbędą się w sobotę, 26 października, w Domu Słowa Polskiego w Warszawie, natomiast wystawa czynna będzie także w niedzielę, 27 października.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studiuj kulinaria na ASP. Rusza pierwszy w Polsce kierunek "food design"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 09:00
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi to pierwsza uczelnia w Polsce, gdzie można studiować projektowanie kulinariów. Zdaniem rektora uczelni taki kierunek to odpowiedź na światowe trendy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fikuśnie szeleszcząca podszewka designu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 11:11
- W designie dostrzegamy tylko otoczkę, fikuśnie szeleszcząca podszewkę, a jego istotą jest skomplikowany proces robienia rzeczy przede wszystkim pożytecznych i funkcjonalnych - mówi Janusz Kaniewski, designer i projektant.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inga Buczyńska: polski projektant nie musi inspirować się Zachodem

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 14:20
- Jeśli nie mam w głowie pomysłów, odpuszczam. Nigdy nie robię czegoś na siłę - mówi Inga Buczyńska. Jednak wena nie opuszcza projektantki i finalistki konkursu Złota Nitka.
rozwiń zwiń