Daj się spisać

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2011 06:00
Choć Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa do 30 czerwca, to tylko do dziś do północy można spisać się przez Internet.
Audio

Wczoraj padł rekord. Za pośrednictwem Internetu spisało się 200 000 osób. Warto podkreślić, że podczas trzymiesięcznego zbierania danych o obywatelach niejednokrotnie tylko wirtualnie spisywało się około 150 000 osób na dobę.

Rzecznik GUS przypomina, że każdy ma obowiązek poddać się spisowi, jeśli nie przez Internet to do końca czerwca przyjmując rachmistrza lub w rozmowie telefonicznej odpowiadając na pytania ankietera. Jeśli skontaktuje się z nami rachmistrz, a my odmówimy mu udzielenia informacji, możemy liczyć się z karą administracyjną w wysokości nawet do 5 tys. zł.

Do tej pory spisało się 4 mln osób, czyli 11 proc. Polaków.

Gdzie się spisać?

www.spis.gov.pl

www.stat.gov.pl

Spisując się możemy trafić na formularz podstawowy lub rozszerzony – i w zależności od tego uzupełnianie danych może nam zająć od kilku do kilkunastu minut.

Powszechny spis ludności i mieszkań w 2011 roku jest pierwszym spisem powszechnym od czasu, kiedy Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Z tego faktu wynika szereg zobowiązań, między innymi konieczność dostarczenia informacji z dziedziny demograficzno-społecznej oraz społeczno-ekonomicznej, w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską.

Więcej na ten temat dowiecie się słuchajac Czwórki! Przez cały dzień w serwisach informacyjnych będziemy Wam przypominali o tym, żeby się spisać i dlaczego warto.

KaW


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GUS uspokaja: spis powszechny przez internet jest bezpieczny

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 13:49
Główny Urząd Statystyczny zapewnia, że dane osób, które samospisują się przez internet w Narodowym Spisie Powszechnym, są bezpieczne i odpowiednio chronione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Numery alarmowe nie tylko na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 14:27
Ktoś zasłabł? W lesie tli się ogień? A może skręciliście kostkę w górach? Przypominamy, gdzie dzwonić w razie nagłego wypadku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnia chwila, by spisać się samemu

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2011 12:44
Już tylko do północy można dokonać samospisu przez internet.
rozwiń zwiń