X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Opowiedzą, kto to jest Ryszard Kapuściński

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 15:21
Ryszard Kapuściński pojechał do Angoli w 1975 roku. Była to jedna z jego ostatnich afrykańskich podróży, a początek kariery pisarza. Dziś powstaje film o tej wyprawie - będzie to wyjątkowa realizacja.
Audio
  • Jarosław Sawko opowiada o pracach nad filmem o Ryszardzie Kapuścińskim

Prace nad filmem o podróży Ryszarda Kapuścińskiego do Angoli w 1975 roku już trwają. Powstanie film fabularny z elementami dokumentu, animacji i w 3 D. Film jest koprodukcją twórców polskich, hiszpańskich, niemieckich i belgijskich. Czwórkowe studio odwiedził Jarosław Sawko, polski producent obrazu.
- Nie będzie to animowany dokument, to będzie film fabularny, w którym będą elementy dokumentu i animacji. To jest nowa forma, do tej pory nieczęsto spotykana, jednak coraz bardziej popularna w świecie - wyjaśnia Jarosław Sawko. - W tym filmie nie będzie fragmentów z aktorami, za to będą ze świadkami tamtych wydarzeń, z reporterami, z którymi Ryszard Kapuściński miał styczność, lub nie. Oni przybliżą nam to, co reporter wojenny robi, z czym ma do czynienia - dodaje.

Ryszard Kapuściński do Angoli pojechał 1975 roku, wcześniej wielokrotnie był w Afryce. Podróż do Angoli była jednym z ostatnich wyjazdów w te rejony. Po 1975 roku powstała książka "Jeden dzień życia".

- Pomysł na ten film jest taki, żeby opowiedzieć, kto to jest Ryszard Kapuściński i co takiego się stało, że został znanym pisarzem - wyjaśnia Sawko. - Wydaje nam się, że takim kluczowym momentem mogła być ta Angola w roku 1975. Stawiamy taką tezę że Ryszard Kapuściński jako pisarz pojawia się dopiero po Angoli.

Prace nad filmem już trwają. Aktualnie powstaje 5 wersja scenariusza. Rozpoczęła się też faza finansowania. Budżet obrazu planowany jest na 3 miliony euro. Producenci planują też, żeby film ukazał się na początku 2015 roku.

W jakiej stylistyce będzie utrzymana animacja, jaki będzie nosiła tytuł i z kim reżyser obrazu spotkał się odwiedzając afrykański kraj dowiesz się słuchając audycji Kasi Dydo "Stacja Kultura".

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najlepsze reportaże literackie

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2012 12:00
O nominowanych do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz relacja z krakowskich "Misteriów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piłka na boisku literatury

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2012 15:20
Piłka nożna jest częścią naszego życia. Częścią świata. W niektórych jego zakątkach toczono z jej powodu wojny, w innych wojen zaprzestano dzięki niej. Nic dziwnego, że futbol jest ważnym wątkiem literackim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybraniec Boży - cesarz Haile Selassie I

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 06:08
Jest rok 1941, tłumy wiwatują na ulicach Addis Abeby. Niektórzy padają na kolana obok stojących na baczność gwardzistów cesarskich. W odkrytym wozie on - potomek Saby i Salomona, król królów, lew Afryki, cesarz Haile Selassie I.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierestrojka oczami Ryszarda Kapuścińskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 21:08
W Muzeum Narodowym we Wrocławiu można już oglądać wystawę zdjęć słynnego reportażysty z jego podróży po terenach dawnego ZSRR.
rozwiń zwiń