Tasha's World i polskie akcenty na Eurosonic

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 15:25
Dla fanów muzyki i organizatorów imprez początek roku to dwa istotne wydarzenia: ogłoszenie listy BBC New Sound oraz festiwal Eurosonic. Tę pierwszą poznaliśmy w pierwszym tygodniu stycznia, a festiwal zakończył się w miniony weekend.
Audio
  • O swoich wrażeniach i najlepszych koncertach tegorocznej edycji Eurosonic opowiada Olga Mickiewicz

Eurosonic to największy w Europie showcase, który stanowi część festiwalu Eurosonic Noorderslag . Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1996 roku w Groningen, a wśród artystów, którzy mieli okazję zaprezentować się na holenderskiej scenie byli m. in.:  Hooverphonic, Kings of Convenience,  The Libertines, Lykke Li, Selah Sue, James Blake oraz Jessie Ware.   
 - Na czas festiwalu miasteczko zamienia się w jedną wielką imprezę. W ciągu kilku dni odbywa się ponad sto koncertów , na które bilety rozchodzą się dosłownie w kilka minut - opowiada Olga Mickiewicz, nasz człowiek w Groningen. - Zgodnie z showcase'owym wymogiem te występy trwają krócej niż pełnowymiarowy koncert, ale to wystarczy, żeby ocenić jaki potencjał tkwi w danym artyście .     
Najważniejsze cele corocznego spotkania branży muzycznej z całego kontynentu to sprawdzenie, co nowego pojawiło się na europejskiej scenie oraz prezentacja najciekawszych talentów z Holandii. W tym roku duże zainteresowanie wzbudziła Natascha Slagtand, występująca pod pseudonimem Tasha's World , którą krytycy nazywają nową Erykah Badu: - Jesteśmy w tym samym wieku i dojrzewałyśmy w tym samym czasie - mówi artystka. - Więc naturalne jest, że słuchałyśmy podobnej muzyki. Ale to porównanie z Badu jest chyba nieco na wyrost. Cóż, branża muzyczna lubi przypinać etykietki i mnożyć porównania.  

Wokalista pochodzi z Rotterdamu i bardzo chętnie współpracuje z polskimi muzykami. Z resztą to nie jedyny polski akcent na Eurosonic. W ubiegłym roku nasz kraj reprezentowali Julia Marcell i Paris Tetris, teraz był zespół Semantik Punk.

Więcej o festiwalu dowiesz się słuchając rozmowy Kasi Dydo z Olga Mickiewicz ze "Stacji Kultura" .
kul

Czytaj także

Muchy: wreszcie nie mizeria, tylko Eldorado

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 13:38
Świecący psi łeb na okładce oraz niepublikowane nagrania z prób i sesji demo do "chcecicospowiedziec" znalazły się na reedycji trzeciego studyjnego krążka zespołu Muchy. Płytę promuje singiel "Wróżby".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Soniamiki z "dziwną muzyką" ruszyła na Berlin

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 19:40
5 lat temu Polska nie była gotowa na propozycję muzyczną Soniamiki, dlatego artystka wyjechała z nią do Niemiec. Dziś artystka dba, by być blisko swoich fanów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dewey Cox zbawia komedie XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 14:50
Jeśli w głównej roli występuje John C. Reilly to wiadomo, że będzie śmiesznie. A jeśli jeszcze współscenarzystą filmu jest Judd Apatow to dobra zabawa gwarantowana. Sięgnij po "Walk Hard" czyli parodię filmów biograficznych o wszystkich nieszczęśliwych gwiazdach rocka.
rozwiń zwiń