Sonia pisze piosenki

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 15:18
Sonia pisze piosenki, gra na gitarze i śpiewa...
Audio
Sonia pisze piosenki
Sonia pisze piosenkiFoto: mat. promocyjne

Debiutowała EP-ką w 2014 w kultowej audycji "Offensywa". Chwilę później zagrała na scenach OFF Festiwalu i Spring Breaka. Ujęła publikę singer-songwriterską wrażliwością i minimalistycznymi formami. Teraz wraca z nowym materiałem, po 4 latach od ostatniego koncertu. Nowe nagrania, którymi Sonia zamierza dzielić się w najbliższym czasie, są dużo bardziej rozbudowane kompozycyjnie i zróżnicowane od tych, znanych do tej pory. Produkcyjnie nawiązują do stylistyki lo-fi, dream pop, shoegaze, a nawet reggaetonu. Świeżość brzmienia Sonia zawdzięcza Kamilowi Durskiemu (Atlvnta), z którym pracowała nad premierowym materiałem. Kolejną nowością jest język polski, po który autorka sięga tak odważnie po raz pierwszy.

- Wcześniej teksty pisałam głównie po angielsku, dotyczyły własnych doświadczeń i mówiły głównie o potrzebie kochania. Teraz częściej stawiam na nawiązania do zasłyszanych historii innych osób oraz czułe obserwacje realnych postaci. Równie często odnoszę się w tekstach do przeczytanych książek, fotografii oraz filmów, szczególnie tych czarno-białych - opowiada Sonia.

Wśród inspiracji pod tym kątem wymienia m.in. Natalię Grosiak z Mikromusic i Barbarę Wrońską, zaś zagranicą z ekscytacją spogląda na kariery Arlo Parks, Clairo czy Alice Phoebe Lou. Bez względu na wdrażane nowości, nadal chce być dziewczyną z gitarą, która skupia uwagę już nie tylko szczerością, ale i odwagą.

Zobacz więcej na temat: Będzie głośno artyści