Czy żona szejka jest szczęśliwa?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 10:26
"Jestem żoną szejka" to nie pierwsza książka Leili Shukri. Mimo to, żyjąca w muzułmańskim świecie autorka wciąż zaskakiwana jest wstrząsającymi zwyczajami. Tam gwałty, przemoc, niewolnictwo, obozy pracy są codziennością.
Audio
  • Leila Shukri w rozmowie z Justyną Tylczyńską opowiada o byciu żoną arabskiego szejka, życiu w tamtym świecie i swojej ostatniej książce (BąŻur/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain

- Podczas pracy nad tą książką wiedziałam, że rodziny sprzedają swoje córki jako dziewice. Szejkowie lub pośrednicy jeżdżą po mniejszych miejscowościach i wybierają dziewczynki, porywają je lub kupują -  mówi Leila Shukri w rozmowie z Justyną Tylczyńską. - Mnie zszokowało, że sami rodzice często sprzedają swoją nieletnią córkę - wyjaśnia.

Leila Shukri jest Polką, żoną najbogatszego szejka arabskiego, mieszka w Emiratach Arabaskich, w luksusowym pałacu. Mówi, że jej życie jest szczęśliwe, że jest bardzo zakochana, a jednocześnie boi się, co by było, gdyby jej mąż dowiedział się o jej książkach, lekturach zdradzających tajemnice tego męskiego, muzułmańskiego świata, w którym ona sama nie wie czy jest księżniczką pławiącą się w luksusie czy niewolnicą?

Zapraszamy do wysłuchania tej wyjątkowej rozmowy, podczas której stres nie opuszczał i naszej reporterki, Justyny Tylczyńskiej i naszego gościa, Leili Shukri.


***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi:  Piotr Galus

Materiał: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 19.09.2016

Godzina emisji: 8.10

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Państwo Islamskie. Czym tak naprawdę jest ISIS?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2015 11:50
- Interwencja w Iraku i usunięcie Saddama Husajna przyczyniły się do powstania ISIS - tłumaczy afrykanista Cyprian Kozera. - Tak narodziła się organizacja terrorystyczna, która działa na terenie od Afganistanu po Afrykę Zachodnią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Guzowska i wampiry z Mazowsza

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 10:11
"Czarne światło" to kryminalna powieść, w której główną rolę odgrywają wampiry. Czy istniały naprawdę?
rozwiń zwiń