X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sześć otwarć i już jesteś poliglotą!

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 15:20
- Ta metoda zmienia postrzeganie, czym jest język obcy i jak można się go uczyć - wyjaśnia dr Agnieszka Bolikowska z "Językodajni.pl".
Audio
  • Jak uczyć się języków obcych, żeby nie mieś problemów z komunikacją? Spróbuj metody "sześciu otwarć" (Stacja Nauka/Czwórka)
Znajomość języków obcych to w dzisiejszych czasach podstawa. Jak uczyć się ich efektywnie i szybko?
Znajomość języków obcych to w dzisiejszych czasach podstawa. Jak uczyć się ich efektywnie i szybko?Foto: Glow Images/East News

Wiele osób postrzega język obcy jako zbiór słówek spiętych gramatyką. Metoda "sześciu otwarć" idzie znacznie dalej. - Jednym z etapów tego procesu jest otwarcie się na kulturę, ale nie w sensie najważniejszych książek czy dzieł sztuki, tylko na pewien kulturowy kontekst, który dla rdzennych mieszkańców jest oczywisty, a dla osób "z zewnątrz" już nie - tłumaczy gość Czwórki.

dr Agnieszka Bolikowska Kontekst kulturowy to m.in. wiedza na temat tego, jak się zachowywać, kiedy uśmiechać, co oznacza dany grymas. Zazwyczaj nie zwracamy na to uwagi, tymczasem zrozumienie tego kontekstu w trakcie nauki języka obcego gwarantuje sukces 

Agnieszka Bolikowska zwraca także uwagę na to, że perfekcyjna znajomość słownictwa nie gwarantuje nam tego, że będziemy zrozumiani. Co zatem wpływa na to, czy dotrzemy do odbiorcy, która z 58 odmian języka angielskiego jest najbardziej popularna i dlaczego w nauce języków obcych wykorzystuje się odkrycia neuropsychologii - o tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Stacja Nauka"

Prowadzi: Maciej Oswald

Gość: dr Agnieszka Bolikowska (nauczyciel języków obcych, "Językodajnia.pl")

Data emisji: 16.12.2016

Godzina emisji: 12.20

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arlena Witt: w nauce angielskiego najważniejsza jest praktyka

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 11:11
- Warto po prostu mówić i nie bać się tego, nawet, jeśli nasz akcent wymaga dopracowania - mówi Arlena Witt, youtuberka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia po angielsku. Czy to się opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 17:01
Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by studiować w języku angielskim. Coraz więcej zajęć na polskich uczelniach bowiem prowadzonych jest przez "visiting professors".
rozwiń zwiń