X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sekretarka. "Funkcja o znaczeniu strategicznym dla firmy"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 15:41
Co by się stało, gdyby nagle w jednej chwili wszystkie asystentki i sekretarki postanowiły rzucić pracę, albo zastrajkować? - Świat przestałby działać! - mówi w Czwórce Agnieszka Korach z Akademii Asystentek i Sekretarek.
Audio
  • Jak w praktyce wygląda zawodowe życie sekretarki? (Stacja Nauka/Czwórka)
W praktyce sekretarska organizuje życie całej firmy
W praktyce sekretarska organizuje życie całej firmyFoto: Glow Images/East News

Agnieszka Korach Praca w sekretariacie łączy w sobie mnóstwo różnych funkcji, z których osoba, która nigdy tego nie robiła, nie zdaje sobie sprawy. To strategiczne zajęcie, choć pozornie wcale tak nie wygląda

- Większość firm i instytucji ma kogoś, kto w zakresie obowiązków ma "bieżącą pracę administracyjną" - przekonuje Agnieszka Korach. - Menadżerowie zajmują się wizją, strategią i rozwojem firmy, pracownicy - sprawami merytorycznymi, a ktoś inny musi to wszystko "ogarnąć" od strony organizacyjnej. I to są sekretarki i asystentki - tłumaczy gość Dominiki Klimek.

Czy zatem listę obowiązków sekretarek można liczyć w kilometrach? - Korespondencja, która wpływa do firmy zarówno drogą tradycyjną, jak i mailową, odbieranie telefonów, przyjmowanie informacji i przekazywanie ich konkretnym adresatom, organizowanie podróży służbowych przełożonych... - wymienia Korach. - Im więcej pracy ma szef, tym więcej stresu ma sekretarka. Najważniejsza jest presja tego, że "wszyscy chcą się dostać do szefa", a sekretarka pełni rolę "fierwalla".

W "Dajesz radę" tym razem sprawdzamy więc, jakie trzeba mieć predyspozycje, aby pracować w zawodzie sekretarki, czym w praktyce zazwyczaj zajmują się przedstawiciele tego zawodu i z jakimi nietypowymi pomysłami i zachciankami szefów muszą sobie radzić oraz co to znaczy być dobrą sekretarką. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której także materiał reporterski dotyczący pracy sekretarek, przygotowany przez Mateusza Kulika.

apteka 1200.jpg
Zawód - farmaceuta. Sprawdź, czy się nadajesz!

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Agnieszka Korach (Akademia Asystentek i Sekretarek)

Data emisji: 26.01.2017

Godzina emisji: 14.05

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ostry biznes. Polak, który podbije świat… nożami

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 16:41
Piotr Jędras tworzy noże. Do ryb, pieczywa, tasaki - różnej wielkości, pojedyncze i komplety. Jest rzemieślnikiem. Czy jego "nożowy biznes" ma szansę na polskim i światowym rynku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piloci dronów. Coraz bardziej poszukiwani?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 11:53
Oferty pracy wskazują na to, że tak, jednak ciągle nie ma jeszcze wielu chętnych do obsługi bezzałogowych statków lotniczych. W Czwórce sprawdziliśmy m.in., czym w Polsce mogą zajmować się "droniarze", co trzeba zrobić, żeby jednym z nich zostać, a także, gdzie dronem latać nie wolno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pielęgniarstwo - to nie tylko zastrzyki

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 15:00
- To opatrywanie ran, edukacja pacjenta na temat leczenia. To też wsparcie psychiczne, pomagające przetrwać pobyt w szpitalu - przekonuje w Czwórce Karolina Śmigielska, pielęgniarka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. M. Kacprzaka w Płocku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Animator kultury. Docenia potencjał społeczności

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 16:00
- W pracy animatorów bardzo często chodzi o to, żeby wyzwolić w ludziach potrzebę uczestnictwa w kulturze - mówi w Czwórce Joanna Kubicka, animatorka kultury związana m.in. ze Stowarzyszeniem Katedra Kultury oraz z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń