Muzeum Farmacji. Historii więcej niż "na lekarstwo"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 10:50
Historie leków, trucizn i narkotyków oraz postać jednej z pierwszych na świecie farmaceutek - zapraszamy do Muzeum Farmacji.
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/Triff

6 września w Warszawie otworzy się Muzeum Farmacji im. mgr farm. Antoniny Leśniewskiej. Dla zwiedzających przygotowano wystawę stałą "Res pharmaceuticae". W zrekonstruowanym wnętrzu apteki z dwudziestolecia międzywojennego obejrzymy kolekcję naczyń aptecznych, utensyliów, opakowań leków. Szczególne miejsce zajmie szkło, które od wieków jest podstawowym materiałem do produkcji naczyń aptecznych. Co jeszcze? O tym w materiale Macieja Oswalda.

W audycji podsumujemy także wakacyjny "Alfabet witamin" i sprawdzimy, czym zajmują się rzecznicy nauki.

***

Na "Stację Nauka" - we wtorek (5.09) w godz. 12.05-13.00 - zaprasza Mateusz Kulik.

kul/jsz

Czytaj także

Od szydełka po malarstwo. Zwykłe życie Tadeusza Kościuszki

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 20:38
- Patrząc na zwykłe życie Tadeusza Kościuszki widać, że był ponadprzeciętny i wyjątkowy - mówi Wojciech Kalwat, kurator wystawy "Tadeusz Kościuszko - Człowiek Idei".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stare Miasto. Jak odbudowano serce Warszawy?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 17:00
- Ludzie, którzy zostali przez Niemców wypędzeni, wrócili 17 stycznia 1945 roku i zaczęli odbudowywać swoje miasto, często z materiałów sprowadzanych z Ziem Odzyskanych. Dziś mówi się, że na warszawskiej Starówce znajduje się duża część Polski - opowiada Dorota Wójcik, przewodnik warszawski.
rozwiń zwiń