Kostka Rubika wyleczy reumatyzm?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 13:00
W wyglądzie przypomina bardziej masażer, niż znaną łamigłówkę. Choć kolory pozostały te same to sama kostka różni się od pierwowzoru wielkością i specjalnymi nadładkami, które mają działanie lecznicze.
Audio
  • Czy kostka Rubika wyleczy reumatyzm? (Stacja nauka/Czwórka)
Kostka Rubika wyleczy reumatyzm?
Kostka Rubika wyleczy reumatyzm?Foto: czwórka

Młody wynalazca opowiadał w jaki sposób udało mu się zmodyfikować znaną zabawkę trenującą pamięć w taki sposób, aby służyła osobom cierpiącym na reumatyzm - Przerobiliśmy kostkę Rubika w taki sposób, aby była ona dostosowana do potrzeb osób z reumatyzmem - powiększyliśmy ją, a na poszczególne pola nanieśliśmy nakładki masujące - wyjaśniał Piotr Mirosław uczeń Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębia-Zdroju.

W jaki sposób udało się przerobić kostkę, aby zyskała dodatkowe funkcje terapeutyczne? - cała kostka została wydrukowana dzięki metodzie 3D. Jest w pełni funkcjonalna, dzięki czemu osoba z reumatycznymi schorzeniami może w łatwy sposób rozgrzać swoje ręce - opowiadał wynalazca. 

Czy wynalazek młodego odkrywcy działa? Czy lecznicza wersja kostki Rubika będzie dostępna w regularnej sprzedaży? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał opracował: Maciej Oswald

Gość: w nagraniu rozmowa z Piotrem Mirosławem (uczeń Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju, młody wynalazca)

Data emisji: 13.10.2017

Godzina emisji: 12.43

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

A Future Not Made In The EU - scenariusze przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 14:52
- To kampania, której zadaniem jest obudzenie dyskusji na temat przygotowywanej reformy Prawa autorskiego w Europie - opowiadał Jakub Koźniewski z Teamu Kreatywnego, odpowiedzialnego za projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionka antynarkotykowa - czy powstrzyma falę narkomanii?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 12:40
Naukowcy z USA opracowali recepturę szczepionki, która ma pomóc w walce z uzależnieniami. Działa jak tradycyjna szczepionka - substancja psychoaktywna jest blokowana przez układ odpornościowy.
rozwiń zwiń