X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Psychologia pozytywna. Jak budować swoje szczęście?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 13:26
- Pozytywna psychologia to nauka o zdrowiu, szczęściu i naszych mocnych stronach - mówiła dr Dorota Jasielska z Instytutu Psychologii Katedry Psychologii Społecznej SWPS.
Audio
  • Idee i cele psychologii pozytywnej, relacja z 3. Konferencji Psychologii Pozytywnej (Stacja Nauka/Czwórka)
Dr Agnieszka Czerw i Patryk Kuniszewicz podczas 3. Konferencji Psychologii Pozytywnej
Dr Agnieszka Czerw i Patryk Kuniszewicz podczas 3. Konferencji Psychologii PozytywnejFoto: selfie :)

Chodzi nam też o to, byśmy jako psychologowie stosowali metody mające potwierdzenie w badaniach. Jeśli np. zalecamy prowadzenie "dzienniczka wdzięczności" to mamy pewność, że metoda ta jest skuteczna, bo zostało to dowiedzione dr Dorota Jasielska

Jednym z głównych założeń psychologii pozytywnej i jej celem jest znajdowanie takich sposobów budowania własnego szczęścia, dobrostanu, które pomogą nam radzić sobie z trudnymi sytuacjami. - To świadomość własnych mocnych stron, umiejętne budowanie poczucia własnej wartości - tłumaczyła dr Dorota Jasielska. - To to, co sprawia, że się spełniamy i rozkwitamy.

W programie odwiedziliśmy 3. Konferencję Psychologii Pozytywnej. Zapraszamy do wysłuchania nagrania relacji z tego wydarzenia. Jak budować poczucie własnej wartości, jak korzystać z psychologii pozytywnej i gdzie szukać dróg do szczęścia i spełnienia? O tym, a także o psychologii zdrowia, w nagraniu rozmowy z dr Dorotą Jasielską, dr Marleną Kossakowską i dr Agnieszką Czerw.

Nie ma pigułki szczęścia, ale jeśli ktoś jest mocno zdeterminowany, i - choć jest zdrowy - nie czuje się szczęśliwy, są metody, by to poczucie szczęścia odzyskać, to m.in. czytanie książek i uczestniczenie w warsztatach dr Marlena Kossakowska

Psychologia pozytywna, ekspertki na stanowisku Czwórki Psychologia pozytywna, ekspertki na stanowisku Czwórki

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 2.07.2018

Godzina emisji: 12.16

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Autyzm. Zaburzenie, z którym można żyć

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 15:37
Światowy Tydzień Autyzmu rozpoczyna się co roku w pierwszy poniedziałek grudnia. Jak myślą i widzą świat osoby dotknięte tym zaburzeniem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przytulanie - jest nam niezbędne do życia

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 15:06
Naukowcy udowodnili, że przytulanie jest nam niezbędne: redukuje stres i wyzwala mnóstwo hormonów, m.in. te, zwane hormonami szczęścia. - Im więcej przytulania każdego dnia, tym lepiej, daje nam ono bowiem wymierne korzyści nie tylko biologiczne, ale też psychologiczne - mówi psycholog Joanna Gutral.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lubisz słone przekąski - to może być oznaka depresji?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 13:27
- Spożycie czekolady pobudza wydzielanie serotoniny. Ale podobny efekt uzyskamy sięgając po wszystko to, co sprawia nam przyjemność: filiżankę kawy, orzeszki, słone paluszki czy chipsy - mówiła dr Regina Wierzejska z Instytutu Żywności i Żywienia
rozwiń zwiń