Zostań mistrzem giełdowych inwestcji  

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 13:47
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa kierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. - Wciąż można się zgłaszać w grupach od dwóch do czterech osób wraz z nauczycielem - mówił Paweł Lasiuk, rzecznik prasowy Giełdy Papierów Wartościowych.
Audio
  • Szkolna Internetowa Gra Giełdowa - jak nauczyć się realnie inwestować na giełdzie? (Stacja Nauka/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: ViblyPhoto/Shutterstock.com

- Będziemy drużynowo inwestować wirtualne pieniądze. W tej grze nie można stracić, a zyskać można podwójnie - wiele się nauczyć, by w przyszłości umieć brać odpowiedzialność za swoje finansowe życie, a po drugie - zdobyć bardzo atrakcyjne nagrody, których pula w całym konkursie wynosi 85 tys. złotych, z czego zwycięska drużyna otrzyma 10 tys. złotych.

Na czym polega gra? Każdy zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. "Zabawa" podzielona jest na cztery etapy, a rejestracja potrwa do 20 października. Jak zapisać się do gry i jak przebiegać będą zawody? Czy każdy może zacząć grać na giełdzie? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Paweł Lasiuk (rzecznik prasowy Giełdy Papierów Wartościowych)

Data emisji: 8.10.2018

Godzina emisji: 12.15

kd/ac

Czytaj także

Karta czy gotówka? Pieniądze na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 20:23
Czy na zagraniczne wakacje lepiej zabrać ze sobą kartę, czy gotówkę - co bardziej się opłaca i która z tych opcji jest bezpieczniejsza?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje po polsku. Czy stać nas na urlop?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 19:55
- Z badań wynika, że Polak do 35. roku życia na tegoroczne wakacje wyda ok. 1700 zł. Powyżej 4000 zł wyda zaledwie 6 proc. Polaków - wyliczali w Czwórce eksperci, Marek Zuber i Marcin Matyja.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zorganizować finanse w związku?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 10:20
12,5, 12,5, 75 proc. - tak dzielimy domowy budżet. - Łączymy swoje pieniądze na wspólnym koncie, a później 25 proc. tej sumy dzielimy po równo na nasze wydatki, czyli przysłowiowe waciki, a pozostałe 75 roc. przeznaczamy na wspólne życie - radzi Dominika Nawrocka z organizacji "Kobieta i pieniądze".
rozwiń zwiń