X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Oto lekarz". Zanim złożysz przysięgę Hipokratesa

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 15:31
"Oto lekarz" jest książką, która kierowana jest do studentów i wszystkich młodych ludzi, którzy marzą o studiowaniu medycyny. To podóż w przeszłość i vademecum wiedzy na temat zawodu lekarza.
Audio
  • "Oto lekarz". Jak zmieniło się myślenie o tym zawodzie? (Stacja nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: FreePhotos/Pixabay

To, co kiedyś było obrazoburcze dziś jest standardem. Nie wiemy jak medycyna będzie wyglądała za następne dwadzieścia lat dr Jarosław Wanecki

- Tytuł nawiązuje do hasła "Ecce homo" (oto człowiek), bo człowiek jest głównym podmiotem, którym my lekarze zajmujemy się w pracy zawodowej. Nie zdradzam tu tajemnic lekarskich. To nie jest historia o medycynie, tylko o lekarzach -  mówił autor książki, dr Jarosław Wanecki.

- Opowieści o nich sięgają ostatnich stu lat. Dotyczą ich pracy i wyborów, jakie musieli podejmować w różnych sytuacjach. Dzięki tej książce czytelnik dowie się, że nie jesteśmy grupą jednorodną. Różnimy się. Stylem pracy i myślenia o swoim zawodzie - opowiadał.

Co jest najważniejsze w pracy lekarza? Czego najczęściej dotyczą ich naukowe spory? Jak przez ostatnie sto lat zmieniał się ten zawód? Do kogo skierowana jest książka "Oto lekarz"? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: dr Jarosław Wanecki (autor książki "Oto lekarz") 

Data emisji: 13.12.2018

Godzina emisji: 12.16

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bioróżnorodność. Musimy ją pielęgnować

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 14:10
Naukowcy ostrzegają, że przekształcamy środowisko Ziemi tak dalece, iż weszliśmy w kolejną epokę geologiczną. Zmieniliśmy globalny obieg niektórych pierwiastków chemicznych i jesteśmy świadkami masowego zanikania gatunków. W Czwórce o zaburzeniach w bioróżnorodności opowiadała Barbara Pietrzak, Czwórkowa rzeczniczka nauki z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kostka Rubika wyleczy reumatyzm?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 13:00
W wyglądzie przypomina bardziej masażer, niż znaną łamigłówkę. Choć kolory pozostały te same to sama kostka różni się od pierwowzoru wielkością i specjalnymi nadładkami, które mają działanie lecznicze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy być całkowicie bezinteresowni?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 18:10
Altruizm to kierowanie się w swoim postępowaniu dobrem innych, gotowość do poświęceń i nieoczekiwanie niczego w zamian. Ale czy na pewno nie czerpiemy zysków z zachowań altruistycznych? 
rozwiń zwiń